Sony Xperia Z4 Ne Zaman Çıkacak ve Teknik Özellikleri

Akıllı telefon piyasasındaki artış ve potansiyel o kadar fazla ki firmalar arasında büyük savaş devam ediyor. büyük pastadan pay almak isteyen üreticiler yeni ve farklı özellikler ile kullanıcıları kendilerine çekmek istiyorlar. Sony Xperia son zamanlarda büyük çıkış yakalayarak piyasada önemli bir yer edinmeyi başardı.

Sony senede 2 defa model yenilemeyi alışkanlık haline getirdi. Z3 sonrası gelen Z4 modelinin iki farklı türde olması bekleniyor. Bu modeller ise Compact ve Ultra isimleri ile piyasaya sürülecek.


İlk olarak Sony Xperia Z4 Compact hakkında bilgi vermek istiyorum. 2015 senesinin ilk aylarında çıkacak olan modelin ekran boyutu 4.7 inç olacak ve 1080p kalitesinde videolar izleyebileceksiniz. 32 GB dahili kapasiteye sahip olacak cihazda 3 GB Ram’in yanı sıra 20.7 mega piksel gibi olağan üstü bir kamera olacak. Ön kamerası ise birçok modelden kat ve kat iyi olarak 5 mega piksel olması düşünülmüş. Toz ve suya karşı dayanaklı olacak X4 compact modelinde Snapdragon 810 işlemci olacak. Bu modeldeki en iyi özellik ise kablosuz şekilde şarj edilebilmesi olmuş, 3000 mili amper batarya ne kadar iyi olur bilmem ama umarım kullanıcıları tatmin eder.

Sony Xperia Ultra ise adından da anlaşılabileceği gibi biraz büyük olacak. Compact modelinde benzer işlemci ile karşımıza çıkan modelin ekran büyüklüğü 6.44 olacak, 7 inç tabletlerden pek bir farklı olmayacak yani. 3 GB Ram’in yanı sıra 16 mega piksellik bir kamera düşünülmüş. Galaxy Note serisinde kullanılan kalemin aynısını bu modelde görebileceksiniz. Ekranın büyük olması nedeni ile 4000 mili amper batarya düşünülüyor, bu özelliklerde bir modele ne kadar dayanır onu bize zaman gösterecek. 2015 yılının 2. Çeyreğinde yeni Sony Xperia Z4 ailesi ile tanışacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.