Samsung Galaxy Edge Teknik Özellikleri Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung Galaxy Edge modelini ilk olarak Kore’de çıkardı ve ülkemizdeki çıkış tarihi, teknik özellikleri ve fiyatı da belli oldu. Sadece büyük ülkelerde satılması beklenen modelin Türkiye’de satışı olmayacağı konusunda dedikodular vardı ama yapılan basın açıklamasında bunun doğru olmadığı aktarıldı.

Galaxy Edge teknik olarak Note 4’e benzer özellikler taşıyor ama kavisli ekran modeli ile akıllı telefon piyasasında çığır açacak gibi görünüyor. Telefonun yan tarafında bulunan özel ekrandan telefonuna gelen bütün bildirim yazılarını ana ekrana bakmaya gerek duymadan kontrol edebileceksiniz.


Gerekli uygulamalar ile yan taraftaki kıvrımdan haberleri, hava durumunu ve saati kolayca görebileceksiniz. 2560 a 1600 lük çözünürlük ve Amoled ekrana sahip Edge modeli Galaxy Note 4 e nazaran biraz daha ince duruyor. Snapdragon 5 işlemciye sahip olacak cihazda 2.7 ghz işlemci hızı bulunacak. 3 GB Ramin yanı sıra 32-64 kapasiteli 2 farklı modeli olacak. 8.3 mili metre kalınlığından Samsung Galaxy Edge 128 GB’a kadar hafıza artırma özelliğine sahip olacak.

Egde modelinin kamerasının 16 mega piksel olması beklenirken arka kamerasının ise 3.7 mega piksel olması bekleniyor. Sony Z4 modeline göre biraz düşük ama yine de ön kamera için iyi bir piksel.

Samsung Galaxy Edge Türkiye çıkış tarihi 22 Aralık 2014 olarak belirlenmiş. Fiyatının ise yaklaşık 2799 TL olması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.