Beşiktaş ve Trabzonspor’un UEFA Rakipleri

Beşiktaş ve Trabzonspor’un UEFA Rakipleri

Beşiktaş ve Trabzonspor’un UEFA Rakipleri

Beşiktaş ve Trabzonspor’un Avrupa’daki Rakipleri


Bütün taraftarların özellikle de Beşiktaş’ın rakibi büyük bir heyecanla bekleniyordu. İsviçre’nin Nyon şehrinde yapılan Uefa Avrupa Ligi kura çekimleri yapıldı ve Beşiktaş, Trabzonspor’un rakipleri de belli oldu. Ülkemizi temsil eden iki takıma da çok zor rakipler çıktı, yalnız rakipler de kuralardan pek memnun değil çünkü bizim takımlarımız bu sene çok formda.

Beşiktaş’ın rakibi Liverpool oldu, zamanında büyük bir fark ile Beşiktaş’ı bozguna uğratan Liverpool bu sene istediği gibi oynayamıyor. Şampiyonlar Ligindeki grubu çok zor olmamasına rağmen son maçta evinde Basel’i yenemeyerek yoluna Uefa’da devam etmek zorunda kaldı. Beşiktaş ise son 100 yılın en iyi sezonunu yaşıyor. Takım o kadar istekli ve hırslı ki rakiplerinin Beşiktaş’tan çekinmesi gayet doğal. Şampiyonlar Ligi elemelerinde Arsenal ile mücadele eden Beşiktaş, 2 maçta da süper bir futbol sergilemesine rağmen şansı yaver gitmediği için Uefa’ya katılmak zorunda kalmıştı. Tabi, Beşiktaş’ı İngilizler rahat bırakmıyor, grupta da bir başka İngiliz takımı Tottenham ile mücadele etti. İngiltere’deki ilk maçta galibiyeti son anda kaçırarak 1-1 beraberlik ile ülkemize dönen Beşiktaş, evinde oynadığı karşılaşmayı 1-0 kazanarak İngiliz takımlarına korku salmaya devam etti.

Trabzonspor ise grupta iyi maçlar çıkardı, son maçta kaybetmiş olsa da yeri garantiydi ve ona da zorlu İtalyan rakibi Napoli çıktı. Trabzon ligde Galatasaray’ı 3-0 yendikten sonra kendine gelse de Beşiktaş’a 3-0 Uefa’da da Legia Warşova’ya 2-0 yenilerek son haftalarda düşük bir grafiğe sahip. Tabi, rakibi Napoli’nin de bir farkı yok, haftalardır ligde galip gelemeyen Napoli, son hafta da Milan’a 2-0 ile boyun eğmişti.

Beşiktaş ve Trabzonspor’un Uefa rakipleri çok zor olsa da şu an çok formsuz olduklarından ben takımlarınızın bu turlarda zorla da olsa geçeceklerine inanıyorum. Liverpool tarafında ise Beşiktaş’ın çıktığını görünce hiç sevinmediler, yüksek tempolu oyunları onları da korkutmuş görünüyor. Umarım Beşiktaş ve Trabzonspor rakiplerini eleyerek bir üst tura isimlerini yazdırabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.