Bedelli Askerlik Başvuruları ve Son Tarih

Bedelli Askerlik Başvuruları ve Son Tarih

Bedelli Askerlik Başvuruları ve Son Tarih

Bedelli Askerlik Başvuruları Başladı!


Geçtiğimiz günlerde komisyondan geçen bedelli askerlik başvuruları başladı. güzel bir işe sahip olduğu halde askere giderek kariyerini yarım bırakmak zorunda kalan gençler bedelli askerlik sayesinde çok rahatladı. Kimileri ise ufak sağlık problemleri nedeni ile askerlik yapmaktan çekiniyordu, bu haber onları da çok sevindirdi. Ayrıca çürük almak istemeyen kişiler de bedelli askerlikten yararlanarak askerliklerini yapmış sayılmanın mutluluklarını yaşıyorlar.

Askerlik Kanunu ile ilgili yapılan değişiklikler sonrasında Resmi Gazetede yayınlanan bedelli askerlik başvurusu sayesinde işlemler resmen başlamış oldu. 1 Ocak 1988 ve öncesinde doğan kişiler bu hizmetten yararlanabilecekler. Öncelikle bankaya giderek belirtilen hesaba 18.000 Türk Lirası yatıran gençler, askerlik şubelerine giderek eksik işlemlerini tamamlamaya başladılar. Bazı bölgelerdeki yoğun kuyruklar nedeni ile hala sıra bekleyenlerin olması da dikkatlerden kaçmadı.

Bedelli askerlik konusunda en çok merak edilen sorulardan biri de son başvuru tarihinin ne zaman olduğuydu. Resmi Gazetede yer alan açıklamaya göre 13 Şubat 2015 tarihine kadar kriterleri uyan herkesin işlemleri halletmesi gerekiyor, aksi takdirde bu hizmetten yararlanamayacaklar. 2 aya yakın bir zaman var ve bu süre zarfında kaç bin gencin hizmetten yararlanacağı da merak konusu oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.