İphone 6 Özellikleri,Fiyatı ve Görünümü Hakkında

Merakla Beklenen iphone 6 , 9 Eylül’de görücüye çıkıyor.

Şimdiden Amerikadaki app store’lar önünde kuyruklar oluşmaya başladı bile.

Yeni konsepti merakla beklenen iphone 6 ‘nın nasıl göründüğüyle ilgili Youtube’da bir hayli popüler olan Rus kullanıcı Rozetked iphone 6 tanıtımıyla ilgili bir video hazırlamış bile.


Üstelik bu videoyu şimdiden 5 milyondan fazla kişi izledi.

Rozetked ‘in iphone 6 tanıtımı ve görünümüyle ilgili yaptığı detaylı incelemeleri ingilizce altyazılı olarak aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

iphone 6
iphone 6 görünümü

İphone 6 ÖZELLİKLERİ;

* iPHONE 6, 4.7 ve 5.5 inçlik daha büyük ekranlara sahip olacak. Apple’ın hamlesi, büyük ekranlı telefonları ile başarı kazanan Samsung’un Galaxy serisi ile daha güçlü şekilde rekabet etme amacını taşıyor.

* iPhone 6 ile artık batarya sorununun önüne geçilmesi amaçlanıyor. iPhone 6’nın 1,810 mAh kapasitesinde bir bataryası olması bekleniyor ki bu da pil ömrünü uzatacak bir faktör. Şu anda iphone 5s’in bataryasının 1.500 mAH kapasitede olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

* iPhone 6’nın 13 megapixel bir kamerası olacak, şu anda iphone 5s’teki 8 megapiksel kameradan çok daha fazlasını iphone 6 ‘da bulacaksınız.

* iPhone 6’nın ekranı safir ve kırılmaz olarak tasarlanıyor, böylece ekran çiziklerinin ve kırılmalarının da önüne geçilmiş olacak.

* iphone 6’nın amerika satış fiyatının 650 dolar olacağı öngörülüyor, Türk Lirası olarak değerlendirirsek iphone 6’nın 1500 TL’ye amerikada satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Tükiye’deki satış fiyatının da 2.000 TL’ye yakın bir ücret olacağı sanılmakta.

Apple , Türkiye’deki ilk mağazasını İstanbul’da Zorlu Center’da açmıştı, bakalım Türk kullanıcılar, yeni iphone 6’yı nasıl karşılayacak?

“İphone 6 Özellikleri,Fiyatı ve Görünümü Hakkında” için 2 yorum

  1. Kim ne derse desin. Donanım olarak en iyi olmasa da dizayn ve işletim sistemi olarak iPhone bir numara.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.