Ücretsiz Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

numara-sorgulama

numara-sorgulamaNumara sorgulama işlemi günümüzde çok yaygın olarak başvurulan bir ihtiyaç olarak görülmekte. Sizi arayan numaraların kime ait olduğunu öğrenmek ve merakınızı gidermek için kullanacağınız bu sistem her geçen gün kendini geliştirmektedir. Bilinmeyen numaralar servisi olarak hizmet veren kuruluşlar ücretli olduğundan , insanlar genellikle numara sorgulama işlemini ücretsiz olarak yapma taraftarı. Ücretsiz numara sorgulama hizmetleri ise çok iyi sonuç vermediğinden yine ücretli servislere yönelmektedirler. Ücretli olarak hizmet veren kurumlar ise numara sorgulama başına ücret almak yerine dakika başına ücret aldıkları görülmektedir. Bilinmeyen numaralar servislerini aradığınızda dakika başına 2 TL ile 4 TL arası bir ücret faturanıza yansıtılıyor. Aradığınız kişinin numarasını söylemeniz ve karşınızdaki temsilciye bağlanmanız zaten 1 dakika gibi bir süre geçiriyor.

Ücretli olarak sorgulama yaptığınız kişinin telefonu açık bir şekilde sistemlere dahil ise kime ait olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Eskiden sadece bölge ve isim söyleyerek bulduğunuz kişileri şimdi ise telefon numaralarını söyleyerek kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz. Telefon numarasının kime ait olduğunu bulma işlemini sağlıklı bir şekilde yapmanız için numaranın bu gibi hizmetlere açık olması gerekiyor. Kişi hattını aldığında bilinmeyen numaralara dahil olma seçeneğini işaretlememesi gerekiyor. Kendine ait olan hattı bu gibi hizmetlere gizlediyse eğer bulma imkanınız azalıyor.


Ücretsiz olarak numara sorgulama işlemini yapmanız için ise akıllı telefonlarda bulunan kim arıyor uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama her geçen gün geliştirilerek telefon rehberinize kayıtlı olmayan kişilerin kime ait olduğunu sizi ararken gösterebiliyor. Sizlerde aynı şekilde bu uygulamayı kullanarak numaranın kime ait olduğunu bulabiliyorsunuz. Bu uygulamanın tam olarak sonuç vermesi için kişinin numarası bu uygulamayı kullanan kişinin rehberinde kayıtlı olması gerekiyor. Çünkü sistemin çalışma şekli rehberde kayıtlı olan numaraları hafızasına alarak buradan sorgulama işlemi yapıyor olması. Uygulamayı kullanmaya başlarken rehberinize ulaşım izni de vermiş oluyorsunuz. Bu sistem sayesinde  numaranın kime ait olduğunu kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Uygulamayı android cihazlarınıza buradan indirerek kullanmaya başlayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.