Masaüstü Bilgisayar Kablosuz İnternet’e Nasıl Bağlanır?

kablosuz-adaptor

kablosuz-adaptor
İnternete bağlanmak neredeyse tüm cihazlarda kablosuz olarak gerçekleşebiliyor. Masaüstü bilgisayarlarda kablosuz bağlanmak mümkün olmadığından harici aparatlar kullanarak masaüstü bilgisayarlarınızı da kablosuz olarak internete bağlayabilirsiniz. Harici olarak bilgisayarın usb girişlerine bağlanan kablosuz adaptörler , kablosuz router gibi cihazlar ile internete bağlanmanız mümkün olabiliyor. Piyasa da satılan bu tip cihazların fiyatları da oldukça uygun.

Kullandığınız telefonlar , tabletler  ve laptop gibi portatif cihazları kablosuz kullanarak rahatlıkla internete girebiliyorsunuz. Taşınamayan masaüstü bilgisayarlarınızı da kablosuz olarak internete bağlamak gibi bir özelliği olmadığından , bu tip durumlarda masaüstü bilgisayarlara kazandıracağınız kablosuz özellik sayesinde internete kolaylıkla girebilirsiniz. Bilgisayarın her tarafını kapsayan kablolar , dağınık bir görüntü olmadan modeminizden kablosuz olarak alacağınız internet ile kolay bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Elektronik marketlerde farklı isimler ile satılan router, switch modemler  , wi-fi adaptör , bluetooth cihazları masaüstü bilgisayarlarınıza bağlayarak kablosuz internet hizmetinden faydalanabilirsiniz.


Bu tür cihazların genellikle ucuz olanları çok fazla ilgi gördüğünden sonrasında problem yaşayabilirsiniz. Ucuz olan ürünleri kısa sürede arıza verdiğinden dolayı orta fiyatlarda bir cihaz almanız önerilir. Özellikle modem ile bilgisayarınız arasında mesafe çok uzak ise paranıza kıyarak kaliteli cihaz almaya çalışın.

Kendi içerisinde bulunan özelliklerini de inceleyerek bu cihazların hangisi size uygun geliyor ise tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamda internet hizmetini tam olarak alamıyorsanız bu tip cihazlar ile modeminizin sinyalini bulunduğunuz ortamlara daha fazla yayarak kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.adaptor

Bu tip cihazların USB 2,0 destekli usb girişlerine tak-çalıştır ile kullanılabilir. Bunun dışında windows kaynaklı güncellemeler ve problemler ile ilgili kolay kurulum CD’si ile kurulum yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanım esnasında bilgisayarınızda yapacağınız extra bir ayarı yoktur. Kablosuz adaptör ile internete bağlanmak istediğinizde öncelikle mevcut olan bağlantıları kesmeniz gerekiyor. Herhangi bir bağlantı olmadığında kablosuz adaptörü bilgisayara taktığınızda kısa süre sonra internet erişiminin geldiğini görebilirsiniz.

Evinizde kablosuz internet yok ise ve komşularınızda veya bulunduğunuz bölgelerde kullanabileceğiniz bir wifi var fakat sinyal seviyesi çok düşük ise bu cihazları kullanarak da sinyalini artırıp internet erişimine sahip olabilirsiniz.

WİRELESS usb cihazlar flash bellek yapısına benzeyen ve usb girişlerine takılarak internet sağlayan cihazlardır. Bunları temin etmek için internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Ulaşacağınız bilgiler ile size en uygun olanı temin edip kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.