Tvlerde Satılan Cep Telefonları Ne Kadar Güvenli?

tv-shopping

tv-shopping

Televizyonda satılan tablet , televizyondan telefon almak , televizyondan sipariş verenler , televizyondan telefon alanlar , televizyondan tablet almak , televizyondan satıla s3, televizyondan satılan s5,

Televizyon reklamlarının ve alışverişin her geçen gün arttığı ülkemizde son model özelliklere sahip olan cep telefonları ve buna benzer elektronik cihazları çok uygun fiyatlara almak mümkün olabiliyor. Çoğu televizyon programlarının shoping adı altında kendi ürünlerini yanıltıcı şekilde pazarlamasına inanan bir çok insan satın aldıktan sonra büyük hayal kırıklığına uğrayarak şikayetçi olabiliyor.


Normal satış fiyatı 2 bin TL olan bir telefonun aynı özelliklere sahip bir cep telefonunu 200-300 TL gibi fiyatlara almak her zaman için avantajlı olarak görünse de bu durumu avantaj olmaktan çıkarak mağduriyet sinyalleri verebiliyor. Pazarlama ve satış alanı her geçen gün artması ile birlikte insanlar satmak istedikleri ürünleri hızlı ve avantajlı şekilde satarak kullanıcılarına avantaj sağlayabiliyor.

Televizyon reklamlarında anlatılan ürünün avantajları ve özellikleri anlatılırken ikna etme ve pazarlama yöntemleri insanları cezb ettiğiden çoğu insan bunlara kapılarak satın alma işlemleri uygulanıyor. Üstelik alınan bir ürünün yanında gönderilen hediye tek taş yüzükler bile verilebiliyor. Tek taş yüzüğün fiyatı normal şartlarda 200-300 TL olurken bununla birlikte verilen cep telefonundan ne kadar verim alınabilir merak konusu.

Televizyonlarda satılan ürünleri aldığınızda size geri iade hakkının çok zor olduğunu söyleyebiliriz. Şayet gönderilen cihazın yanında yer alan fatura gönderilmediğinden herhangi bir kuruma şikayet etmeniz çok zor olacak. Zira gönderilen bu şekilde ürünlerin faturası çoğu zaman olmuyor. Faturası olmayan bu tip ürünleri aldığınızda adınıza kesilmiş bir fatura yok ise maliye bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz.

Replika adı altında orjinali ile birebir kopyalanmış özelliklere sahip olan bu ürünlerin televizyonda pazarlanması daha çok kişiye ulaşmak için yapılmaktadır. Bu ürünlerin daha hızlı satılması için televizyon başında binlerce kullanıcıya ulaşmalarını sağlayan bu tip reklamlara aldanarak mağdur duruma düşmemeniz için bu şekilde pazarlama stratejilerine itibar etmeyin.

Özellikle Cep telefonu satışlarını gerçekleştiren bu tür televizyon kanalları yaptıkları satış stratejileri ve kelime oyunları ile gönderilen cihazların anlatıldığı gibi çıkmaması , bozuk , hasarlı ürünlerin gönderilmesi gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Geri iade etmek istediğinizde karşınıza çıkacak bir muhattap bulamayabilirsiniz.

Son zamanlarda internet ve televizyon gibi kanallar vasıtası ile alınan cep telefonları yerine farklı ürünler çıkması da en çok karşılaşılan durumdur. Tüketici hakları bu konular hakkında gerekli işlemleri yaparak müşterilerin mağduriyetlerini giderse de önleyici bilgiler vererek vatandaşı bilgilendirebiliyor. Görmeden satın alacağınız bir üründe bir çok sorun ile karşılaşılması muhtemel olduğundan elinize almadığınız ve gözünüzle görmediğiniz ürünlerin alışını yapmamanız tavsiye edilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.