Garanti Bankası Sınav Soruları Ve Cevapları

garanti_bankasi_sinav_sorulari

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Garanti Bankası personel alımları için kedi bünyesinde yaptığı sınavlar ile personel alımı yapıyor. Sözlü ve yazılı olarak iki aşamalı sınavlarda belirli bir barajı geçenler Garanti Bankası bünyesinde çalışmayı hak kazanırken pozisyon değişikliği yapılacak olan sınavdan önce belirtiliyor. Garanti Bankası Çağrı merkezi personeli , banko asistanı , şube görevlisi gibi pozisyonlar için yapılacak olan sınav genel müdürlük bünyesinde belirli şartlar ile gerçekleşmekte.

Garanti bankası sınavlarına girecek olan personelin önceden çıkmış sorulara göz atması ve cevaplarını kontrol etmesi de sınav esnasında yardımcı olacağı için klavuzlar yayınlanmakta.  İlk olarak garanti bankasının resmi sitesinden kayıt olarak kendi bilgilerinizi içeren CV yani özgeçmişi kayıt etmeniz gerekiyor. Buradan açık pozisyonlar için başvurularınızı yaparak sınav tarihlerini ve sınav yerlerini öğrenebilirsiniz.garanti_bankasi_sinav_sorulari

Garanti Bankası Test sınavı Aşamaları ;


Garanti bankası personel alırken kişinin genel yetenek ve genel kültür seviyelerine bakmaktadır. Sınavlar dikkat testi ve genel yetenek testi olmak üzere iki aşamalı olduğundan bu testlerde yeterli puanları almalısınız. İlk gireceğiniz sınav olan genel yetenek sınavında 60 soru sorularak 35 dakika içerisinde cevaplamanız isteniyor. Genel yetenek testlerinde ağırlıklı olarak matematik ve türkçe paragraf soruları soruluyor.

Dikkat testi için 60 soruyu 15 dakika içerisinde çözmeniz isteniyor. Mantık soruları ağırlıklı olmakla birlikte çözmeniz gereken sorular genellikle mantığınızı kullanarak çözümlenecek olan sorulardır.

Yanlışlar doğruları götürmediği için boş bırakmak yerine çözmeye çalışabilirsiniz. Genel kültür ve genel yetenek konularında çok az bir bilgiye bile sahipseniz bu soruları çözmeniz çok kolay olacak.

Garanti Bankası Grup Mülakatları ;

Sınavları başarılı bir şekilde geçtikten sonra ikinci aşama olan grup mülakatlarına katılacaksınız. Burada 7-10 kişilik gruplar ile münazara yapmanız istenecek. Ortaya konu verilerek bir taraf doğru olduğunu diğer taraf yanlış olduğunu anlatarak birbirlerini ikna etme çabası içerisine girecek. Tabi bu durumda sizleri izleyen bir gözlemci elindeki deftere sizin hakkınızda kısa notlar alır. Kendinizi en iyi şekilde göstermeniz için grup mülakatlarında konuşkan ve mantıklı cümleler kurmaya özen göstermelisiniz.

Garanti Bankası Birebir Mülakat ;

Bu bu aşamaları geçtikten sonra jüri ile görüşmeler yapacaksınız. Bu görüşmeler genellikle müdürler ve işlerinde tecrübeli olan kişiler tarafından yapılıyor. Burada rahat olmanız gereken konu sohbet havasında geçen bir konuşma oluyor. Bu aşamaya geldikten sonra Garanti Bankası Personel olma yolunda sona gelmiş olacaksınız.

Bu işlemleri başarı ile tamamladıktan sonra eğitim ve iş sözleşmesi hakkında bilgileri size vererek karar verme konusu size kalıyor. Yaklaşık olarak 1 ay verilen eğitim sürecinde normal maaşınızı almaya başlayacak ve tüm sosyal haklarınızı kullanabileceksiniz.

Detaylı bilgiler ve açık pozisyonlar için garanti bankası resmi sitesinden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.