Tramer Kaydı Nedir ? Ücretsiz Tramer Kaydı Sorgulama

?????????????????????

Tramer ” Trafik Sigortaları Bilgi Ve Gözetim Merkezi ” kısaltılmışıdır. İkinci el araç alacak olanların ilk sorgulama yapması gereken nokta olan tramer sorgulama ile  satın alacağınız aracın daha önce herhangi bir hasar kaydının olup olmadığı ortaya çıkmaktadır. Aracın sigorta üzerinden yaptığı kaza , kazanın hasar fiyatı ve durumu gibi önemli bilgilere bu merkez üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kısa mesaj ile sorgulama yapılan bu sistem sayesinde ikinci el araçları daha güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. İkinci el araç piyasası her geçen gün arttığı için bu sorgulamanın daha kolay ve hızlı bir şekilde sonuçlanması ile kolaylaşmıştır.

?????????????????????

Tramer sorgulama nasıl yapılır ? 


Sorgulama yapmak istediğiniz aracın öncelikle plakasını bilmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden satılan araçların çoğunda plaka gizlenmiş ve sorgulamaya kapatıldığı görülmektedir. Bu durumda şüphelenmeniz doğrudur. Açık plakayı ise  ör: 34 KZR 66 yazarak 5664 numarasın mesaj gönderdiğinizde kısa süre sonra aracın daha önce yaptığı kazaların listesi ve bütçesi karşınıza çıkmaktadır.

Bu sorgulama işlemini yapmanızın farklı yolları da vardır. Bunun için motor ve şasi numarasını bilmeniz gerekiyor. Motor veya şasi numarasından tramer sorgulama yapmanız için HASAR yazarak Şasi veya Motor numarasını yazıp 5664 gönderebilirsiniz.

Bu hizmet ile birlikte aracın farklı bilgilerini de sorgulayabilirsiniz.

Poliçe Sorgulama için TRAFİK  boşluk ARAÇ PLAKASI  —->5664

Kasko Sorgulama için KASKO boşluk ARAÇ PLAKASI—> 5664

Mağdur bilgisi sorgulama için MAGDUR boşluk TC KİMLİK NO —> 5664

Yazarak gönderdiğinizde alacağınız araç ile ilgili tüm bilgilere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Göndereceğiniz kısa mesajlar ücretli olduğu için ;

Tramer Sorgulama ücreti ; 3,6 TL

Kaza Sorgulama ücreti ; 2,8 TL

Trafik Poliçe Sorgulama Ücreti ; 2,4 TL

Kasko Poliçe Sorgulama ücreti ; 2,4 TL

Mağdur Sorgulama ücreti ise : 2 TL olarak ücretlendirilmiştir. Bu ücretler her sorgulama yaptığınızda telefon bakiyenizden düşecektir.

İkinci el araç alırken mağdur duruma düşmenize son verecek olan bu sistem sayesinde aracın herhangi bir gizli bilgisi kalmayacak. Bu sistem sayesinde kazalı aracı size kazasız olarak satma devri kapandığı için aracı alırken öncelikle geçmişini 5664 numaralı hizmet karşılığında öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda aracın hasar tutanaklarında da belirtilen hasar ücretinin fazla gösterilmesi veya az gösterilmesi gibi durumlarında ortadan kalktığı bu sistem sayesinde ikinci el araç alacak kişiler mağdur duruma düşmeden güvenli bir şekilde araç alıp satabilecek. Bu sistem ile birlikte yaklaşık 7,5 milyon kişi hasar sorgulamalarını bu sistem üzerinden yaparak ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.