Medical Park Hastanesi 2014 Muayene Ücretleri

medical-park-hastanesi

medical-park-hastanesiÖzel hastanelere olan taleplerin artması ile sayıları her geçen gün artan özel hastanelerde tedavilerin dışında ilk olarak muayene olmakta ücretli. Özellikle hastanenin popüler olması ve büyük olması da muayene ücretlerinde farklılık gösterebiliyor. Türkiye’de , Özellikle istanbul’da bulunan özel hastanelerin en çok ziyaretçisi olan Medical park hastanelerinde tedavi olmadan önce randevu olmak şart. Bahçelievler medical park muayene ücreti ilk etapta 50 TL olarak fiyatlandırılmış.

SGK ile başvuran hastalar bu ücrete dahil olmak üzere bir miktarı katılım payı olarak devlet tarafından karşılanabiliyor. Medical park hastanelerinde SGK fark almadan tedavi uygularken bazı hastalıklarda SGK tarafından karşılanmıyor. Özel hastanelerin devlet ile yaptıkları anlaşma gereği bazı tedavilerde fark almazken bazı hastalıklara uyguladıkları tedavi oranları %10 ile %70 arasında değişiyor. Özel hastaneler arasında yaşanan rekabete dayalı olarak bu fiyatlarda değişiklik yapılırken özel hastanelerde bulunan doktorlarında branşlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Muayene olacağınız kişinin doçent veya profesör olması da fiyatlarda olan değişkenliği göstermektedir. Türkiye’de en çok tercih edilen Medical Park Hastanelerinde tedavi ücretleri , hastalığın çeşidine, derecesine ve tedavi olacağınız doktorun branşına göre değişkenlik göstermektedir. SGK ile anlaşması olan bu gibi hastanelerin baktıkları branşlarda özel olarak indirim alabilirsiniz. Bunun için öncelikle hastaneye giderek muayene olmanız ve tedavi için gerekli şartları konuşmanız gerekiyor.


Medical Park Hastanesi 2014 Muayene Ücretleri ise şu şekilde ;

Kulak burun boğan muayenesi için 57 TL ,

Nöroloji muayenesi için 62 TL,

Dahiliye muayenesi için 72 TL,

Çocuk muayenesi için 52 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

Bu fiyatlara  SGK ile yapılan anlaşmaları içermemektedir. Verilen ücretlerde medical park şubelerinde değişiklik göstereceği için medical park şubeleri telefon numaralarından ulaşarak öğrenebilirsiniz.

SGK üzerinden katılım payları muayeneler için geçerli olmadığından SGK ile tedavi olacağınız hastaneleri araştırarak ve fiyatlarında sgk’nın ne kadar karşıladığını öğrenerek gitmeniz , sonradan çıkacak sürprizlere karşı kendinizi hazırlayabilirsiniz. Fiyat almadan tedavi olmak doğru olmadığından öncelikle küçük bir araştırma yaparak tedaviye karar verebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.