Retrica Nedir ? Retrica Hataları Ve Çözümleri

retrica

retricaSosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğrafların sağ alt kısımlarında gördüğünüz Retrica yazısı bu program ile çekilen fotoğrafları göstermektedir. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu uygulama ile çektiğiniz fotoğrafların üzerinde düzenleme yaparak kolay bir şekilde sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızın beğenisine sunabilirsiniz.

Programın oldukça gelişmiş özellikleri sayesinde görüntü kalitesini ve arka plan ışıklarını çok iyi bir şekilde ayarlayarak fotoğraflarınızı yakalıyor. Program ücretli olduğu için demo kullanıcıları programın tüm özelliklerine sahip olamıyor. Ücretli bir şekilde kullanan kişiler çektiği fotoğrafların üzerinde istedikleri şekilde değişiklik yaparak resimlerini daha doğal , daha güzel bir şekle getirebiliyor.


Akıllı telefonlarda kullanılan bu programı android, ios , windows gibi işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Programı kullanmaya başladıktan sonra başka kullanıcıların da izin verdikleri taktirde fotoğraflarını görebiliyorsunuz. Telefonunuzda bulunan fotoğrafları bu program sayesinde daha güzel görüntülere dönüştürebilirsiniz. Arkaplan ışıklarında ve yüz kısımlarında yaptığı otomatik oynamalar ile birlikte programın gerçekten işe yaradığını görebilirsiniz. Özellikle güzel çeken fotoğraf uygulaması arayanlar için en ideal program diyebiliriz. Her uygulamada olduğu gibi retrica uygulamasında da sorunlar çıkabiliyor.

En çok şikayet edilen konu fotoğraf çekememe ve fotoğraflarda düzenleme yapamamak geliyor. Programın demo sürümü kullanıldığı taktirde bu özellikleri kullanamazsınız. Sadece yer alan fotoğraflarınızı bu program üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Programın google play veya işletim sisteminizin uygulama marketinden indirilmediği taktirde eksik dosyaların yüklenmesi ile ilgili sorunlar çıkabiliyor.

Tam sürümünü kullanmanız ve google play gibi marketlerden lisanslı bir şekilde indirmeniz tavsiye edilir. İnternet üzerinde çok hızlı bir şekilde yayılan bu program sayesinde popüleri oldukça artan ve neredeyse herkes tarafından kullanılan bir uygulama olmuş durumda. Özellikle çok sık fotoğraf çeken kişiler telefonun kamera özelliği yerine bu uygulama tarafından çektikleri fotoğrafları kullanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.