Cedi Osman Kimdir ?

cedi-osman

8 Nisan 1995 tarihinde Makedonya’da doğan Cedi Osman Oyun kurucu pozisyonunda Efes Pilsan A takımında görev almaktadır. Basketbol kariyerine 6 yaşında Bosna Hersek’te başlayan basketbolcu 2007 senesinde Efes pilsen altyapısına geçti. Burada başarılı bir basketbol hayatı geçiren Cedi Osman Genç takıma geçerek yıldızı parladı.

2011-12 sezonunda Efes pilsen takımının pivot takımı olan Pertevniyal kulübünde 1 sezon geçirdikten sonra başarısını artırarak Efes Pilsen A takımına yükseldi. 2012-13 Sezonun da A takım ile çalışmalara başlayan Cedi Osman bir süre pençte süre almayı beklerken ilk maçında başarılı performans sergileyerek takımın vazgeçilmezleri arasına girdi.


2014 Avrupa şampiyonasında görev alan yıldız basketbolcu burada en iyi 5 arasına girerek turnuvanın en değerli oyuncusu ünvanını aldı. En çok 4 numara pozisyonun da oynamak isteyen Cedi Osman önümüzdeki yıllarda NBA takımlarında görebileceğimizin sinyallerini verdi. Özellikle farklı oyun yapısı ile bir çok eksiği bulunan genç yıldızın daha çok çalışması gerektiğini verdiği röportajlarda da bildiriyor.cedi-osman

Bosna Hersek’te keşfedilen yıldız basketbolcu İstanbul’a gelmesinin asıl nedeni olan Efes Pilsen ile uzun yıllar mücadele edeceğiniz yaptığı röportajlar ile dile getiriyor. İkinci lig takımlarından Euroleague turnuvasında boy göstermenin bir ilk olduğunu görmekle birlikte sürekli olarak ilk 5’te başlaması ile başarılı olacağının sinyallerini de vermiş.

İlk olarak Anadolu Efes takımını Avrupa’da başarıya taşıyacağını ardından NBA draftlarına katılarak NBA müsabakalarına katılmak istediğini dile getiriyor. Genç yıldız Türk asıllı olmakla birlikte Milli Takım formasını da giymek istediğini her fırsatta dile getirirken , önümüzde şampiyonalarda milli takım forması giymek istediğini bildiriyor.

Yaşının genç olması ile birlikte oyun içerisindeki tecrübelerinden kaynaklı olarak bir çok eksiği olduğunu bilerek ve buna göre düzenli olarak çalışarak kendini geliştiriyor. Basketbol’u daha çok küçük yaşlarda hayatına katan Cedi Osman önümüzdeki yıllarda başarılı oyunu ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.