2014-2015 Uydu Ayarları HD Tv Frekans Listesi

turksat-uydu- ayarları

turksat-uydu- ayarlarıYeni uydunun ramazan dolayısıyla frekanslarda olan değişikliği ertelendi. Yeni uydunun frekansları değişmesi ile birlikte çanak anten ve uydu kullanıcıları ayarlarını yenileyerek kullanıma devam edecek. 42 Derece doğu yönüne doğru çevrilen uydularda yön değişikliği olmazken frekans ayalarında değişikliğe gidildi. Bu değişiklik ile birlikte 429 olan kanal sayısı 477 üzerine çıktı.

Turksat A.Ş tarafından yapılan bildiride kanallara ek olarak yeni kanallar eklenirken 2014 son çeyreğin de frekanslarda olan değişikliğin yapılması gerektiğini bildirdi. 2014 uydu frekans ayarlarını yapmanız için kullandığınız cihazın yeni kanal eklemesi yaparak bazı değerleri girmeniz gerekiyor. Kullanıcılar bu ayarlamaları otomatik olarak güncellerken HD kanalların eklenmesi için manuel olarak giriş yapmaları gerekiyor. Yeni kanalların bir çoğu HD kalite olacağından yüksek çözünürlüğe sahip  kanalları eklemeniz için uydunuzun bu özelliği barındırması gerekiyor.

Cihazların şebeke tarama özelliğine girerek otomatik olarak yapılan taramalarda çıkan kanalları kullanırken ek olarak bulunamayan kanalları manuel olarak ekleyebilirsiniz. Uydular 42 derece doğu yönüne bakarak türksat 2a ve türksat 3a uyduları üzerinden hizmet verecek.


Kanal D 2014 Türksat Frekans Bilgileri  : Yörünge 42 derece doğu , Kaplama alanı Türkiye, Transporder 4 ,Alış frekansı 11.977 MHZ  , Alış polaritesi Yatay , Sembol oranı  27,500 Msym/s , FEC 5/6 olarak ayarlanacak

Star TV HD 2014 Frekans Bilgileri ; Türksat 4a Uydusu , Frekans 12.210 Mhz , Sembol oranı 8333 KsYMB , Polarizasyon yatay , FEC 3/4

ATV 2014 Frekans Bilgileri ; Türksat 4A Uydusu, Frekans : 12053 Mhz Symbol Rate : 27500, Polarizasyon: H ( Yatay ) FEC : 5/6

Fox HD frekans bilgileri ; Frekans 12329 ,Sembol 6666, Fec 2/3 , Polarizasyon Yatay

Kullandığınız cihazın otomatik güncelleştirmelerine girdiğinizde uydudan alacağı bilgiler ile yeni kanalların güncellemesini yapabilirsiniz.

Sadece HD ve SD kanalların güncellemesi manuel olarak yapılacağı için uydunuzun ayarlar kısmından + yeni kanal ekleme seçeneğini girerek kanalların değerleri ile HD kanallara ulaşabilirsiniz.  Bunlar ile birlikte kanalları ekledikten sonra gelmiyor ise uydu alıcınızın yönünü değiştirerek deneyebilirsiniz.

2014 turksat uydu güncellemeleri ve güncel  turksat 4a kanal listesine turksat resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.