İsrail Malları Nelerdir ? Boykot Edilen İsrail Ürünleri

israil-mallari

İsrailin, Gazze şehrine yaptığı saldırılar tüm dünya da büyük tepki toplarken , israil üretimi olan yiyecekler , içecekler, gıda , elbise , giyim , temizlik gibi bir çok ürünü boykot etmek amacı ile satın alınmıyor. İsrail ürünleri genellikle gıda olurken bir çok ülkenin ihracat yaptığı ülke arasında yer alan israil bu savaş ile ekonomik açıdan büyük kayıplar yaşıyor.

Özellikle sosyal medya üzerinden büyük bir boykot başlatan Türk halkı paylaştıkları israil ürünlerini satın almama çağrısı yapıyor.


729 başlangıç numaralı barkodların israil ürünü olduğu bilinirken bu ürünlerin satın alınmaması gerektiği de biliniyor. Özellikle gıda alanında büyük bir pazar içeriğine sahip olan israil de , bu savaşın başlaması ile birlikte bir çok ülke tarafından ithalat ve ihracatın duracağı ilk olarak Türkiye tarafından başlatıldı. Venazuela devlet başkanı , israil büyük elçisini sınır dışı etmesi ile ilgi olarak Ülkemizde ve bir çok ülkede aynı şekilde davranışın sergilenmesi de bekleniyor. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların öldürüldüğü gazze şehrinde, İsrailin bir çok alanda büyük kayıplar yaşayacağı da bekleniyor. Bunlar ilk başlarda ekonomik açıdan olurken gelecek zamanlarda bir çok alanda büyük kayıplar yaşayacağı bekleniyor.

İsrail Markalı ürünlerin alınmaması ve bir çok kişiye de bildirilmesi halinde savaşa ortak olmak yerine karşı çıkmanın doğru olacağı sosyal medya üzerinden paylaşılıyor. Sizlerde İsrail Mallarının Listesini Paylaşarak savaşa karşı olduğunuzu gösterebilirsiniz.israil-mallari

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.