Adebayo Akinfenwa Kimdir ? En Güzel Akinfenwa Golleri

akinfenwa

akinfenwa10 Mayıs 1982 doğumlu olan akinfenwa bir ingiliz futbolcudur. İngilterenin AFC Wimbledon takımında forma giyen futbolcu forvet olarak görev almaktadır. Özellikle vücut yapısından dolayı adından çok sık söz ettiren oyuncu son olarak chelse takımı ile yaptığı hazırlık maçındaki oyunu ile göz doldurdu. Dünyanın en güçlü forveti olarak nitelendirilen oyuncu fiziği ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Futbolculuk kariyerinde bir çok sorun ile karşılaşan akinfenwa  kilolarına rağmen oynadığı oyun ile oldukça beğeniliyor. Çok fazla vücut çalışan ve fiziği normal bir futbolcunun iki katı olan başarılı oyuncu attığı gollerle ne kadar hırslı ve başarılı olduğunu gösteriyor.


Özellikle amatör küme takımlarında oynadığı yıllarda şimdiki fiziği ile neredeyse aynı olan oyuncu , yaptığı basın açıklamaları ile kilolarının futbol oynamasına engel olmadığını aksine kendini daha güçlü yaptığını ifade ediyor. Sürekli olarak spor yapan ve vücut çalışan futbolcu genel olarak fiziğinin vermiş olduğu avantaj ile forvet bölgesinde birebir kaldığında oldukça başarılı olduğu söyleniyor. Ağırlığına rağmen oldukça hareketli olduğu gözlenen akinfenwa son olarak oynanan chelsea maçında 66. dakika sahada kalarak bir çok kişinin beğenisini kazandı. Genel olarak futbolcuların fiziğine aykırı bir yapısı olan başarılı futbolcu hiç bir zaman kilo vermeyi düşünmediğini ve sahip olduğu fiziğin ona çok avantaj sağladığını söylüyor. Normal şartlar da bu fizikte olan bir futbolcunun ne kadar başarılı olacağı bilinmezken , akinfenwa gibi bir futbolcu genel anlamda oldukça başarılı ve sürekli olarak da gol atma başarısını gösterebiliyor.

Futbolculuk hayatı boyunca attığı en güzel goller.

Akinfenwa golleri 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.