Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır ?

genc_makyaj-nasil-yapilir

genc_makyaj-nasil-yapilirBayanların cildin ve yüzünde  bulunan kusurları veya  daha güzel bir görünüm kazanmak için yapılan makyajın + ve – yönleri olduğunu da bilmek gerekir. Özellikle yaşını almış bayanların genç görünüm kazanmak için yaptıkları yanlış makyaj yöntemleri ile durumu daha kötü bir hale getirmekte. Doğru ve etkili yöntemler kullanarak daha genç bir görünüm kazanmanız için yazımızı dikkatle inceleyin.

Özellikle fondöten veya pudralar ile cildinize yaptığınız uygulama yüzün belirli noktalarına yapıldığı zaman etkili olmaktadır. Kulaktan itibaren yapılan fondöten uygulamaları yaşınızı gençleştirmek yerine daha yaşlı görünmenizi sağlar.

Seçmiş olduğunuz makyaj malzemelerin özelliği de önemlidir. Su bazlı fondöten seçimi yapmanız cildinizde bulunan gözenekleri de kapatarak pürüzsüz bir cilt ve genç bir görünüm kazandırır.


Kullandığınız diğer bir makyaj aleti olan allık yanlış bir şekilde uygulandığın da 4 yaş daha yaşlı gösterir. Özellikle çok fazla kullanılan toprak renkli allıklar yanaklar ve göz altlarına uygulandığında yüzünüze soğuk bir ifade vereceği için mümkün olduğunca bu kısımlarda kullanmayın.

Doğru renk cildiniz ve görünümünüz için önemli olduğundan bu renkler bej ve krem tonlarında olmalıdır.

Belirli bir yaştan itibaren cildinizde bulunan canlılık ve parlaklık ortadan kaybolur. Bu durumu geri kazanmanız için kullandığınız parlatıcıları abartmadan etkili bir şekilde kullanmalısınız.

Yüz kısmında çok fazla leke ile mücadele ediyorsanız , muhtemelen bunları kapatmak için aşırı derecede kapatıcılar, kremler kullanıyorsunuz. Kendi cildinize baktığınızda normal görünen bir yüz , dışarıdan bakıldığında kötü görünebiliyor. Lekeleri kapatmak için aşırı derecede kapatıcı kremler kullanmak yerine etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. Özellikle siyah lekelerin ortadan kaybolmasın isteyen bayanlar geçici çözümler yerine kalıcı çözümler arayabilir. Bunların başında lazer tedavisi ile vücutta bulunan siyah lekeleri ortadan kaldırmak mümkün olabiliyor.

Göz altların da bulunan morluklar ve siyahlıklar da yaşını almış bayanlarda en çok görülen durumdur. Morlukları kapatmak için kullanılan farklı renklerdeki kapatıcılar yüzünüzün simasını da değiştireceği için her zaman cildiniz ile aynı renk tonlarını seçmeniz de fayda var.

Önerdiğimiz bu yöntemleri uyguladığınız taktirde genç gösteren makyaja sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.