Doğal Görünümlü 2014 Saç Modelleri

dogal-sac-modelleri

Doğal görünümlü bir saç modeli tercih etmeniz için saçınızın yapısı ve özelliği buna uygun olması gerekir. Saçınız seyrek, ince telli , sürekli yağlanan bir yapısı var ise öncelikle bu durumlara kalıcı çözümler bulmanız gerekiyor. Saçınıza herhangi bir işlem yapmadan doğal ve güzel bir görünüm kazandırmanız için uzun zaman ve sabır gerektirmektedir. Doğuştan doğal bir güzelliğe sahip olan saçlar daha şanslı olurken , saçları ile sürekli sorun yaşayan kişiler şanssızdır. Bu durumu düzeltmeniz için öncelikle ihtiyacınız olan zaman ve sabırdır. Sağlıklı saçlara kavuşmanız için gerekli olan bakımların düzenli ve etkili bir şekilde yapılması halinde doğal görünümlü saç modelini yakalamanız kısa sürecektir.

dogal-sac-modelleri

Doğal görünümlü saçlara kavuşmak her bayanın hayal ettiği bir durumdur. Saçların herhangi bir şekilde uğraşmadan kendiliğinden şekilde alması ve herhangi bir işlem gerektirmeden ilk günkü gibi güzel bir görünüme sahip olması için uzun uğraşlar gerektirir. Yılmadan ve bıkmadan yapacağınız doğal saç bakımları  ile sağlıklı saçlara kavuşmanın dışında hiç uğraşmadan güzel bir görüntüye sahip olan saçlara kavuşabilirsiniz.


Doğal görünümlü saçlara kavuşmanız için yapmanız gerekenler ;

Doğal görümlü bir saçın en belirgin özelliği dalgalı olmasıdır. Dalgalı saçların kalıcılığı çok daha uzun süreli olduğu için , dalgalı saç için kullanacağınız maşaların kalın olmasına dikkat edin. Maşa yaparken çok az miktarlarda alarak 6-7 saniye maşada tuttuktan sonra bırakın.

Saç dalgalandıktan sonra soğuması bekleyin. Ardından dondurucu saç spreyleri ile kalıcılığını sağlayın.

Saç uçlarından başlayarak dalgalandırmaya başlamayın. Saç diplerine çok fazla yaklaştırmadan maşayı saç uçlarına uygulayarak , küçük bukleler oluşturabilirsiniz.

Doğal görünüm kazandırmak için saçlarınıza uygulayacağınız saç spreyini çok yakından uygulamadan uzaktan sıkarak donmasını sağlayabilirsiniz.

Dondurucu saç spreyleri saçların hem kalıcı olmasını yani bozulmamasını sağlarken , daha parlak ve canlı kalmasını sağlamaktadır. Saçlara sıkılan spreyden sonra maşa veya fön işlemi yapmamanız gerekiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.