Caps Nasıl Yapılır ? Caps Yapma Programları Nelerdir ?

caps-nedir

caps-nedirCaps , yakalama anlamı taşıyan bir kelimedir.  Capture yani yakalama anlamı taşıyan sözcük özellikle video ve resimlerde anlık yakalamayı ifade eder. Screen Shoot yani ekran görüntüsü alma ile aynı anlamı ifade eden caps çılgınlığı son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Özellikle filmler ve videolardan alınan ekran görüntüsü ile oluşturulan caps’ler , altına eklenen bir kaç kelime ile komik bir görüntü oluşturabiliyor.

Bilgisayarınızda ekran görüntüsü alarak caps yapmanız için klavyeniz de bulunan screen shoot tuşuna basarak kayıt ettiğiniz resim’i , paint ile açarak istediğiniz şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça popüler olan capsler , programları da beraberinde getiriyor. Özel olarak yazılan caps programları ile kolay bir şekilde yakaladığınız resimleri komik capslere dönüştürebilirsiniz.

Caps yapma programları arasında en basit ve gelişmiş olan Caps- Log programını kullanarak birbirinden farklı ve eğlenceli capsler yaparak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Karışım photoshop programları yerine kullanacağınız oldukça gelişmiş ve sadece bu iş için düzenlenmiş bir program olan caps-log ile kolay ve basit şekilde caps’ler yapabilirsiniz.


Caps yapma teknikleri arasında yakaladığınız resim’in altına uygun şekilde bir açıklama veya gerçekçi ve komik bir söz eklemeniz yeterli olabiliyor. Bunu yapmanız için mizah duygunuzu geniş bir şekilde kullanmalısınız. Birden fazla resimle yapılan capsler ve bu resimler arasında yaptığınız karşılaştırmalarda oldukça ilgi görmektedir. Caps yapmadan önce uygun olan resimi ve ona anlam katacak kelimeyi bulmanız capslerinizin en hızlı şekilde yayılmasını sağlayacaktır.

Kırmızı şeritli caps’ler genellikle daha çok ilgi görürken resim’in altına çektiğiniz kırmızı bir şerit’in içerisine kelimelerinizi yazmanız resim’e daha büyük bir anlam katmaktadır. Neredeyse tüm resim programları ile yapacağınız caps’leri , uğraşmak istemiyorum diyorsanız sadece caps için kullanacağınız caps-log programını tavsiye edebiliriz.

Sosyal medya üzerinde çok fazla dolaşan caps resimlerine yenilerini eklemek istiyorsanız daha önce yapılmamış ve mizah içeren caps’ler yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.