Ütopya Yarışma Programı ve Başvuruları

utopya-nedir

Acun medya tarafından lisansı satın alınan ütopya programı 15 kişiden oluşan kız ve erkek yarışmacılar ile 1 yıl boyunca kendi dünyalarında yaşamaya çalışacak. Hollanda formatlı bu yarışma programında yarışmaya katılan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaları için ilk etapta inek , tavuk , buğday, sebze tohumları , bahçe işleri için araç ve gereçler verilecek. Bunları kullanarak kendi besinlerini üretecek olan yarışmacılar birbirleriyle hayatta kalma mücadelesi verecek.

utopya-programı

Hollanda ülkesinde çok büyük ilgi gören ütopya programı reality show olarak  acun ılıcalı tarafından Türkiye’ye getirildi.  acunn.com adresinden başvuru formlarını dolduran kişiler sözlü mülakat için çağrılarak gerekli değerlendirmelere katılabiliyorlar. 15 kişi arasında yerini almak isteyen kişiler  hızlı bir şekilde başvuru formlarını doldurarak yarışmaya katılabilirler. Yarışmanın formatın da küçük değişikliklere giden yapımcılar izleyicilerinde isteklerini değerlendiriyor.


utopya-nedir

İnternet üzerinden 360 kamera ile 24 saat izlenme imkanı sağlanacak. Canlı olarak 24 saat boyunca izlemek isteyen kullanıcılar ekstra ücret ödemek zorunda. Ücretli şekilde üye olduktan sonra ütopya programını internet üzerinden online olarak izleyebilecek.

Diğer yarışma programları gibi her ay bir kişi elenecek olması yarışmayı daha keyifli ve stresli bir hale getirecek.  Utopya başvuruları devam ederken ne zaman sonlanacağı hakkında detaylı bir bilgi yok. Yarışma başlangıcına kısa süre kala sonlanacağı beklenen utopya programında erkek ve yarışmacılar ayrı ayrı katılabiliyor. Yarışmanın büyük ödülü 1 milyon TL olurken  yarışma içerisinde de ekstra hediyeler olacağı biliniyor.

Utopya programı hangi kanalda olacağı ise merak konusu olurken Acun Ilıcalının aldığı TV8 kanalında yayınlanacağı bekleniyor. Farklı bir tv kanalı ile anlaşmaz ise büyük ölçüde kendi kanalında gösterime girecek. Hafta içi her gün gösterimde olacak program belirli saat aralıkları ile yayına tekrar gelecek. BBG tarzı bir yayın yapılacağı beklenen Utopya programında format aynı olmasa bile içerikte ufak tefek değişikliklerin olacağı görülüyor.

ütopya nedir ;  Var olmayan bir yaşam tarzı , şekli , biçimi olan toplumsa düzen anlamına gelmektedir.

Yarışmacılar kendi tarzlarına ve isteklerine göre bir düzen kuracağı için adını buradan almıştır.

 

“Ütopya Yarışma Programı ve Başvuruları” için 1 yorum

  1. slm baran ben istanbul dan yarışmaya basvurum var mulakata da gırdım yarışmacı olarak seçılmem en buyuk hayalım neden dıye cunku cıftcılık yaptım hayvancılgı da bılıyom yoklugunun ne oldugunuda cok ıyı bılırım ve bırıncı olacagıma emınım teşekurler kolay gelsın 0530 321 89 72

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.