İş Garantili Kurslar Nelerdir ?

is-garantili-kurs

Özellikle işkur tarafından verilen ücretsiz kurslar sonucunda iş garantili bir şekilde eğitim alabilirsiniz. İşkur tarafından meslek kurslarında eğitim gördüğünüz tarihten itibaren asgari ücret + SSK hizmetinizde başlamış oluyor. İşsizliğin önüne geçebilmek adına yapılan bu tür meslek eğitim kurslarında , kurs bitiminden sonra hemen iş bulma imkanınız bulunuyor. 3 ile 6 ay arasında değişen kurs sürelerinin sonucunda aldığınız eğitim ile özel kurumlarda iş başlayabilirsiniz. MEB tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarına katılan kişiler günlük 5 saat ev fazla 8 olmak üzere haftada 40 saat eğitim görüyor. Bu süre zarfında kurs gören kişi günlük 20 TL ücret alırken sigorta primi de günlük olarak ödeniyor.

is-garantili-kurs


İşkur tarafından eğitim almanız için sigortasız işçi sınıfında olmanız ve 15 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor. Aynı zamanda mesleğin getirmiş olduğu özelliklere de sahip olmanız gerekirken açık öğretim veya ikinci öğretim alan kişilerde katılabiliyor.

Bunların dışında özel kurslar ile alacağınız eğitimler sayesinde bir çok kurs firmaları iş garantili şekilde eğitim vermektedir. Özellikle bilgisayar ve bilişim alanında alacağınız eğitim sonucunda yüksek ücretler alacağınız iş imkanlarına sahip olabilirsiniz.

İş Garantili Kurslar Şu Şekildedir ;

Microsoft Sertifikalı Yazılım Geliştirici

Microsoft Sertifikalı Sistem Yöneticisi

Java ve Android Sertifikalı Yazılım Geliştirici

Web ve Grafik Tasarımcı

Teknik Çizim ve 3D / 
AutoCAD ve 3DS Max Uygulamaları

Muhasebe ve Finans Uygulamaları

Bilgi Yönetimi ve Raporlama

Bilge Adam Birebir Eğitim Modeli

Bilişim Meslek Raporları

Dijital Medya Uzmanlığı

Microsoft Office

İngilizce Eğitimleri 

Bunların dışında sertifika bazlı alacağınız eğitimlerde ileriye dönük kariyer anlamında yatırımlar ile sonuçlanmaktadır. Günümüzde özel sektörde yer alan firmalar eğitimlerden çok iş tecrübesi ve bilgi istemesinden kaynaklı olarak alacağınız eğitimin sertifikası ile başvurularınız olumlu sonuçlanmaktadır. Özellikle Bilişim alanında aldığınız server eğitimleri , programlama dilleri gibi bölümlerin sertikası ile çok kolay iş bulma imkanına sahip olabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.