2014 Ziraat Bankası Banko Görevlisi Başvuru Şartları ve Sınav Tarihleri

banko-gorevlisi

Ziraat Bankası şubelerinde çalıştırmak üzere banko görevlisi alımları yapacak. 1000 kişi alması beklenen ziraat bankası bu personeli kendi bünyesinde yapacağı sınav ile belirleyecek. En az 6 ay banko görevlisi olarak çalışan personel daha sonra açık pozisyonlarda , yetkinlik ve özelliklerine göre değerlendirilebilecek. Ziraat bankası banko görevlisi sınav başvuruları 14 temmuz – 10 ağustos tarihleri arasında yapılırken, 11 Ekimde sınav yapılacak.

banko-gorevlisi

Banko görevlisinin yapacağı işler genellikle veznelerde bulunan görevlinin tahsilat işlemleri , ürünlerin pazarlanması gibi görevleri üstlenecek. Sınava başvuracak olan adayın ikamet ettiği yerlerde görev alacağı ve daha sonra herhangi bir adres değişikliği olmayacaktır. Adaylar tercih yaptıkları il/ilçe merkezlerinde sınava girdikten sonra o çalışacakları şubeleri banka tarafından belirlenecek.

Sınav iki aşamalı olacağı için yazılı sınavda başarılı olan adaylar merkez banklarında sözlü mülakata davet edilecek. Mülakat ve sınav işlemleri banka tarafından gerçekleştirildiği için herhangi bir soru veya başvuruları bankaların şubelerine başvuruda bulunarak sonuçlandırılacak.

Banko Görevlisi Alım Şartları ;


18 yaşını doldurmuş yani 1988 ve sonrası doğumlu olmak ,

Üniversitelerin sadece 2 yıllık okullarından mezun olmak veya sınav sürecinde mezun olacak durumda olmak ,

Yüz kızartıcı bir suçtan ceza almamış olmakla birlikte adli kayıtlarınızda herhangi bir geçmiş olmamak,

Yurt içinde ve yurt dışında görev alacak şekilde herhangi bir sağlık problemimi olmamak,

Erkek adayların askerlik ile ilişiği bulunmamak , ertelemiş veya tamamlamış olmak

Ziraat Bankası Banko görevlisi başvuru işlemleri  ;

11 Ekim tarihinde yapılacak olan sınav için 50 TL sınav ücreti yatırılması gerekiyor. Sınav ücretini Ziraat Bankasının şubelerinden veya internet bankacılığını kullanarak Anadolu üniversitesinin hesabına Banko Görevlisi Sınavı adı altında yatırılması gerekiyor.

Sınav ücretlerini yatıran adaylar ziraat bankasının resmi sitesinde bulunan başvuru formunu doldurması gerekiyor.

Başvuru esnasında son 6 ay içerisinde çekilen vesikalık fotoğrafın taranarak eklenmesi gerektiğini unutmayın.

Başvurulan bölgenin bulunduğu sınav merkezlerinde sınava girecekler ayrıca sınav yerleri posta olarak gönderilmeyecek.

Sınav yerleri aynı şekilde Anadolu Üniversitesi kayıt ekranına girerek kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Banko Görevlisi maaşları ilk işe girdikten sonra banka şubeleri tarafından belirlenerek değişiklik gösterebilir.

Başvurularınızı zamanında yapmanız , oluşacak sorunları da ortadan kaldıracaktır.

Banko görevlisi maaşları , ziraat bankası iş ilanları , ziraat bankası gişe memuru , ziraat bankası banko görevli ilanları  , ziraat bankası gişe personel alımı ,ziraat bankası banko görevi sınavı , ziraat bankası banko sınavı , ziraat bankası banko görevlisi alımları ne zaman ,ziraat bankası banko görevlisi başvuruları , ziraat bankası personel alım tarihleri ,ziraat bankası banko görevlisi alım şartları , ziraat bankası banko personel alım başvuruları ,

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.