Oyuncak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

 

Oyuncak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Öğrenmek ve anlamak için her şeyi kendi başlarına deneyen çocuklar bir nevi küçük kâşiflerdir. Bu yüzden çocuklarınıza yaratıcılığını be hayal gücünü de geliştirebilen beceri kazanmasını sağlayabilecek oyuncaklar almak esastır.i (5)
İlginç sesleri ve hareketleri olan farklı dokulara sahip oyuncaklar almaya özen gösterin. Çocuklarınıza kendi başlarına düşünmeye ve bir şeyler yapmaya teşvik edici oyuncakları alın. Bu tür oyuncaklar çocuklarınızın problem çözme becerilerini ve mantıklarını geliştirir.


Oyuncak blokları ebeveyn için önemsiz gözükse de çocuklar için oldukça önemli bulunmaktadır. Onları devirmeden dizebilmeleri bilinçsel becerileri yanında ince motor fiziksel beceri ve denge gelişimlerine de yardımcı olur.
Çocuğunuza onun verimli zaman geçirmesini sağlayacak ve yeni kavramlar i (6)öğretecek oyuncaklar almaya özen gösterin.
Fiziksel aktiviteyi geliştirecek oyuncaklar almaya dikkat edin. Çünkü bu ve bunun gibi oyuncaklar çocuğunuzun özgüven içinde daha güçlü ve güvenli büyümesine yardım sağlayacaktır.
İki-üç yaşındaki çocuklara senaryo ve hikayeler içeren oyuncaklar almak ve oyunlar öğretmek onların sanat yeteneğini geliştirir, cesur ve yenilmez gibi hissetmelerini sağlar.
Kullanımı sınırlı oyuncaklar almak yerine çocuğunuzun tekrar tekrar kullanabileceği çok yönlü ve çeşitli şekillerde kullanılabilecek oyuncaklar arayın.
Çocuğunuzun yaşına uygun oyuncaklar seçmeye özen gösterin. Çünkü bu tarz oyuncaklar çocuğunuzun daha verim almasını sağlayacaktır.
Birbirine benzer oyuncaklar satın almaktan da kaçınınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.