THY Hostes – Host – Kabin Memuru İlanları ve Alım Şartları Nelerdir ?

thy-kabin-memuru

Türk hava yolları uçuş ağını genişletirken kadrosuna kattığı yeni uçaklar ile birlikte kabin memuru yani hostes alımlarını da başlatıyor. Bay ve bayan kabin memuru alımları için genel şartlar aranmaktadır. İş alımları için genel başvurular sadece resmi internet sitesi üzerinden yapılırken başvuru formlarını da buradan doldurabilirsiniz. Türk hava yolları kabin memuru alım şartları ve genel süreç hakkında yine detaylı bilgiyi çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

THY personel alımlarını dört ana başlık altında toplamaktadır.


  • Kabin ekibi,
  • Kokpit ekibi ,
  • Yurt içi ve Yurt dışı ofis çalışanı ,
  • Genel istihdam adı altında idari ve teknik birim

thy-kabin-memuruKabin memuru ihtiyaçları doğrultusunda THY resmi sitesinde duyurduğu ilanlar ile başvuru yapılmaktadır. Bu başvuruları genel olarak değerlendirmeye alınması uzun süre aldığı için yılın belli dönemlerinde ihtiyaç duyulmaktadır. Oldukça iyi şartlar altında çalışan kabin memurları sosyal hakları , aylık ücreti , yıllık prim , uçuş primi gibi haklara da sahip olmaktadır.

Oldukça geniş bir sosyal imkan sahibi olan THY çalışanları için genel servis ağı, özel sağlık sigortası hem kendi hemde ailesi için , ölüm, emzirme , evlenme yardımları , indirimli veya ücretsiz yurt içi / yurt dışı uçuş imkanları ,tüm dünyada konaklama imkanı gibi haklar sağlanmaktadır.

Yılın belirli dönemlerinde ve ihtiyaç duyulduğu taktirde uçak kabin memuru ilanları adı altında resmi sitelerinden duyurdukları ilanlar ile aradıkları pozisyona ilişkin bilgilere ulaşmanı mümkün. Aranılan özelliklere sahipseniz yapacağınız başvuru ile birlikte thy personeli olma yolunda bir adım atmış olabilirsiniz. Şu ana kadar THY çalışan sayısı 15978 kişi olarak 2013 yılı itibariyle belirlenmiş.

Sadece Türk hava yollarının dışında diğer uçak firmalarının da kabin memuru ilanları adı altındaki başvuruları da değerlendirebilirsiniz. Thy firmasının çalışma şartları daha iyi ve dünya genelinde bir çok ülkeye hizmet edildiği için genellikle başvurular bu firma üzerine yapılmaktadır. Aynı şartlar altında farklı hava yolları şirketlerine de kabin memuru – host – hostes gibi ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.