2014-2015 Yılında Yapılacak Ehliyet Sınav Tarihleri

ehliyet-sinav-tarihleri

Yeni düzenleme ile birlikte ehliyet alacak olan kişileri ilgilendiren değişiklikler onaylanarak 2014 yılı itibariyle yeni kurallar geçerli olacak.Yılda 4 kez yapılan ehliyet sınavında , 2014 yılı ehliyet tarihleri neredeyse her ay yapılmaya başlandı. Bu yeni düzenleme ile birlikte ehliyet alacak olan kişiler en geç 1 ay içerisinde ehliyetlerine kavuşacak.

MEb düzenlediği yeni ehliyet sınav tarihleri şu şekilde ;


ehliyet-sinav-tarihleri
Meb tarafından alınan verilere göre paylaşılmıştır.

2014 Yılı itibariyle yeni uygulamaya MTSAS sınavın da sınav soruları, sınav tarihleri , sınav sonuçlarının değerlendirilmesine kadar bir çok değişikliğe gidildi. Yeni sınav sonuçlarının değerlendirilmesi artık tek bir alan üzerinden yapılacak. Eski tarihlerde yapılan sınavlarda Trafik , İlk Yardım ve Motor olmak üzere üç farklı alanda yapılmaktaydı. Bu konularda ayrı ayrı yeterli cevap sayısına ulaşan kişiler ehliyet almaya hak kazanıyordu. Artık böyle bir uygulama olmayacağı gibi tek bir alan üzerinden geçerli puan alan kişiler ehliyet almaya hak kazanacaklar. 2014 Direksiyon sınav tarihleri ise Yazılı ehliyet sınavı yapıldıktan 1 hafta sonra kurs müdürlükleri tarafından bildiriliyor. Direksiyon Sınav sonuçları açıklandıktan sonra kurs müdürlükleri tarafından verilen ehliyet sertifikaları ile trafik şube müdürlüklerine giderek ehliyetinizi en geç üç iş günü içerisinde alabilirsiniz.

Ehliyet almanın günümüzde daha kolay bir hal aldığını söylesek de yeterli bilgi ve beceriye sahip olmayan kişiler ehliyet alma konusunda erteleme yaşamaktadırlar. 20 14 Ehliyet sınav süresinde ve sorularında da değişikliğe gidildiğinden yeni düzenleme ile birlikte tek bölüm üzerinden 50 soru sorulmaktadır. Bu soruları çözmeniz için size verilen süre 60 Dakika. Yeni ehliyet sınav soruları 13 İlk yardım , 27 Trafik ve Çevre Bilgisi ve 10 Motor sorusu sorulmaktadır. Sınava dahil olmanız için bankalara yatıracağınız ücretlerinde tarihine dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.