Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Görevli Personel Nasıl Olunur ?

cumhurbaskanligi-secimi

cumhurbaskanligi-secimiTürkiye Cumhuriyet için seçilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görev almak isteyenler belediye binalarına giderek bireysel olarak başvurularını yapabilirler. Türkiye’nin 12. cumhurbaşkanını seçmesi için üç aday yer alıyor. Recep Tayyip Erdoğan,Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş. Bu isimlere oy kullanacak olan kişilere görevli olarak hizmet vermek isteyen ve ek gelir sağlamak isteyen kişiler bulundukları ilçenin belediye binalarına giderek bireysel olarak başvurularını yapabilirler. 

Gerekli görüldüğü durumlarda iki turdan oluşacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri  10 ağustos 2014 tarihinde ilk tur gerekli olması durumunda 24 ağustos 2014 tarihinde de ikinci tur yapılacak. Yapılacak ilk tur seçimlerinde belirlenen üç aday içerisinde %50 oy alan cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görev alacak kişilerin alacağı ücretlerde netleşti.


Cumhurbaşkanlığı seçimi görevli ücretleri şu şekilde ; Sandıkta görev alacak başkan 71 TL , sandık üyesi için 62 TL olacak. İkinci tur seçimleri olması durumunda bu ücretler ikinci turda ‘da ayrıca verilecektir. Belediyelere müracaat edildikten sonra size verilen sandık görevli eğitiminden sonra görevinize sabahın erken saatlerin başlayabilirsiniz. Verilen yevmiye dışında öğlen yemeği de verilen sandık görevlilerine , seçim bittikten sonra sonuçlar açıklanana kadar görev yerlerinden ayrılmazlar. Göreve başlamadan önce size verilen eğitimlerde , yapacağınız işlemleri detaylı bir şekilde öğrendikten sonra göreve başlayabilirsiniz.

Sizinle birlikte görev alan sandık kurulu memuru ve sandık başkanı da yer almaktadır. Sandık görevlisi nasıl olurum diye soracak olursanız görev alacak kişilerin müracaatlarını yaptıktan sonra aldıkları eğitim ile birlikte sandıklarda görev alabilirler. Sandıklarda görev alan kişilerin ücretleri bankalara yatırıldığı için kimlikleri ile birlikte giderek ücretlerini alabilirler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.