2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Başvuruları Nasıl Yapılır ?

2014-kpss-basvurusu

2014-kpss-basvurusu2014 Kpss Önlisans ve Ortaöğretim başvuruları 8 temmuz itibariyle başlayarak 24 temmuz tarihine kadar devam ederken bu süre zarfında herhangi bide değişiklik olmayacaktır. Kpss ile ilgili bilmek istediklerinizi , merak ettiğiniz konuları başvuru yapacak adayların, aday başvuru klavuzunu okuyarak detaylı bilgi edinebilirler.

2014 Kpss başvuruları ÖSYM merkezlerinden yapılırken aynı zamanda adalar internet üzerinden başvuruda yapabilecek.  Ösym  merkezleri ösym resmi sitesinde yapılırken bu merkezlerin dışında herhangi bir yerde başvurunuz alınmayacak. Kpss sınavına kimler girebilir sorusuna ise Ortaöğretim ve Önlisans mezunları veya mezun durumda olan adaylar başvurabilecek.  Başvuru için gerekli olan ücreti ilgili bankalara yatırdıktan sonra aday klavuzun da yer alan şekilde başvurularını tamamlaması gerekiyor. Belirlenen süre içerisinde başvurularını tamamlamayan adaylar sınava giremeyecek.

2014 KPSS İnternet üzerinde başvuru için tıklayın;


Devletin resmi kurumlarında görev almak isteyen adaylar KPSS sınavına girerek belirlenen puan üzerinden dereceye girmeleri gerekiyor. Kazandıkları puana karşılık olarak yapacakları tercihler ile devletin herhangi bir kurumuna veya tercih yaptıkları alanlara atamaları yapılır. KPSS sınavından alacağınız en az puan 70 olurken bu puan altında alan adaylar memurluk atamalarında çok fazla şansları yoktur. 

2014 Kpss Sınav ücreti 40 TL olarak belirlenirken , Kpss Sınav Ücreti hangi bankalara ödemeniz gerektiğine gelirsek AİS hesabına Akbank, Denizbank, T. Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri, PTT İş Yerleri, İnternet bankacılığı ve Kartlı Ödeme Sistemi hesaplarından herhangi birisine TC kimlik numaranız ile birlikte yatırabilirsiniz. 

İnternet üzerinden Kpss Başvurusu için Tc numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yaparak” İŞLEMLER “sekmesinin altında “BAŞVURUCU SÜRECİNDEKİLER” kısmına gelerek 2014 Kpss Ortaöğretim / Önlisans  seçeneğinin altında başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız için öncelikle ilgili bankalara sınav ücreti olan 40 TL ödemeniz gerekiyor.

Aynı zamanda başvuru yapmadan önce kişisel bilgilerinizin de güncel olmasına dikkat etmelisiniz. ÖSYM aday işlemleri sayfasının sol alt kısmında yer alan  adres bilgileri , kimlik bilgileri gibi seçenekleri güncelleyebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.