Tinder Nedir ? Tinder Hataları Ve Çözümleri Nelerdir ?

tinder2

tinder2Yeni nesil tanışma uygulaması olan Tinder bir çok kullanıcısına çöpçatanlık hizmeti sağlıyor. Tinder uygulamasını ilk açtığınızda karşınıza çıkan etrafınızda ki insanlar oluyor. Profil resimleri , isim ve yaş bilgisi yer alan görüntüde beğendiğiniz kişileri sağ tarafa kaydırıp arkadaş olmayı teklif edebilirsiniz. Sol tarafa kaydırdığınız resmi beğenmediğiniz anlamına geliyor. Sağ alt kısımda yer alan kalp işaretine de dokunduğunuzda karşı tarafa bir bildirim göndererek konuşmak istediğinizi belirtebiliyorsunuz.

Kişinin bilgilerine bakmanız için ortada yer alan İ simgesine dokunmanız yeterli. Burada kişinin size ne kadar kilometre uzaklıkta olduğunu , ne zaman aktif olduğunu , hakkında yazdığı bilgiler ve daha bir çok şeye ulaşabilirsiniz. Size en yakın kişileri bulan bu uygulama sayesinde güzel arkadaşlıklar edinebilirsiniz.


Kişisel tercihlerinizde değişiklik yapmak isterseniz sol üst kısıma dokunduğunuzda profil resminizi ve bir takım bilgiler görebilirsiniz. Sizi kimlerin görebileceğini , arama kriterlerinizi ve daha fazla seçenek ile istediğiniz özellikleri açıp veya kapatabilirsiniz. Fotoğraflarınızı eşleştirerek karşınızdaki kişiye olan hayranlığınızı dile getirmek için  karşıdaki kişinin de sizi kabul etmesi gerekir. Kabul edildiğiniz zaman o kişiyle konuşmaya başlayabilirsiniz, aksi taktirde uygulamayı kullanan kişiler ile yazışmanız mümkün değildir.

tinder1Tinder hataları genellikle mobil verilerden kaynaklı olarak sorunlar çıkartabiliyor. Bulunduğunuz yerin , konumundan kaynaklı olarak Tinder üzerine entegre edilmediğinde eşleme yapılması mümkün değildir. İnternetiniz yeterli düzeyde çekmediği zaman kişileri beğenseniz dahi onlara herhangi bir bildirim gitmez. Uygulamanın kendiliğinden kapanması ile ilgili kullandığınız telefonun mobil versiyonundan kaynaklı olduğu söylenebilir. Bu sorunu Tinder güncellemesi veya cep telefonu sürümünün güncellenmesi ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Kilometre hesaplayarak çalışan Tinder uygulamasını daha verimli bir şekilde kullanmanız için telefonunuzun en azından GPS özelliğinin açık olması gerekiyor.  Sade bir yapısı ile Türkiye’de çok fazla kullanılmasa da Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bir çöpçatanlık uygulamasında ruh ikizini bulmanız mümkün olabiliyor.

 

“Tinder Nedir ? Tinder Hataları Ve Çözümleri Nelerdir ?” için 2 yorum

  1. Ben bi kere dondurdum geri açtım sonrasınde her girdiğimde hesabın dondurulmustur diyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.