Facebook Hesabım Kapatıldı Geçici Bir Süre Durduruldu

hesabin-gecici-olarak-kilitlendi-facebook

hesabin-gecici-olarak-kilitlendi-facebookEn çok kullanılan sosyal medya facebook insanların artık vazgeçilmez bir parçası olabiliyor. Facebook hesabınıza girdiğinizde

Facebook Hesabım Kapatıldı Geçici Bir Süre Durduruldu

şeklinde bir hata almanızın bir çok nedeni vardır. Facebook kullanıcılarına son derece önemli güvenlik prosedürleri uyguladığı için bu hatayı aldığınızda sizden istenen bir takım işlemleri de yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle hesabın size ait olduğunu ispatlamanız için size sorulan sorulara doğru cevaplar vermelisiniz. Bu genellikle kayıt olurken verdiğiniz bilgiler , cep numaranız ve listenizde ki kişiler hakkında bilgiler sorulabilir.

Hesabın geçici süre ile kapatılmasının diğer nedenleri ise şu şekilde ;


Size önerilen kişiler veya tanımadığını kişilere sürekli olarak arkadaşlık isteği göndermeniz facebook tarafından güvenli bulunmuyor. Aynı zamanda karşı tarafın sizi şikayet etmesi de kapanması veya askıya alınması için bir neden olabiliyor. Kişi listenizde bulunmayan kişilere gönderdiğiniz sürekli mesajlar spam olarak algılanacağı için hesabınızın kalıcı veya geçici olarak kapanmasına yol açar.

Sahte profiller de son zamanlarda en çok kapatılan hesaplar arasında geliyor. Sahte olarak açılan hesaplarda kısa sürede anlaşıldığı için facebook tarafından dolaylı olarak kapatılıyor. Tabi kapatılmadan önce size bir takım bilgiler veya cep telefonu onayı istemektedir.

Uygunsuz içerik paylaşmanız , ırkçı , siyasi , nefret , küfürlü sözlerinde facebook üzerinde yeri yoktur. Bu bilgileri hesabınız da paylaştığınız da süresiz olarak hesabınızın kapanmasına yol açabilirsiniz.

Facebook hesabınızın bir çok kişi tarafından şikayet edilmesi , profilinizde müstehcen içeriklerin paylaşılması gibi nedenlerden dolayı da hesabınız kapatılabilir.

Geçici olarak kapatılan hesaplar ile ilgili mutlaka mail adresinize neden kapatıldığına dair açıklayıcı bir metin gelmektedir. Sizden de aynı şekilde açıklama bekledikleri için geçerli bir açıklama yapmanız halinde uygun bulunması durumunda hesabınız açılacaktır.  Hesabınız geçici süre ile kapatıldığında ilk olarak facebook ile temasa geçerek onlardan gelecek mailden önce sizin ulaşmanız daha sağlıklı olur. 24 saat içerisinde size açıklayıcı bir metin ile ne yapmanız gerektiğini gösteren mail aldığınızda hesabınız 1 iş günü içerisinde açılacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.