En Güzel Tatil Mekanları Nerelerdir ?

en-guzel-tatil-yerleri

en-guzel-tatil-yerleriTürkiye’nin doğal konumu bakımından bir çok bölgede sayısız tatil mekanları yer almaktadır. Denizin olduğu yerler daha çok ilgi görse de doğal güzelliği bakımından yer alan tatil mekanları da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Deniz bölgesinde tatil yapmak istediğiniz de ilk aklınıza gelen yer olarak kıyı kesimler gelmektedir. Bunlar Antalya , Marmaris , Bodrum , İzmir gibi sıcak ve daha canlı tatil mekanları bulunuyor. Doğa ile iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız, genellikle İç Anadolu , Karadeniz bölgelerin de sayısız güzelliği olan yerleri tercih edebilirsiniz.

Yaz aylarında daha serin ve sakin yerlerde tatil yapmak istiyorsanız kıyı kesimlerden uzak durmalısınız. İç Anadolu veya Karadeniz bölgesinde yer alan yeşilliklerin arasında en güzel , sakin , doğa ile iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Karadeniz bölgesinde bulunan bir çok tesis en iyi şekilde dizayn edilmiş ve tatilcilere en uygun koşullarda kapılarını açabiliyor.

İnsanlardan uzak , doğal akarsuların kenarlarında ,  doğanın size sunduğu avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak istediğinizde ilk olarak İç Anadolu veya Karadeniz bölgelerini tercih edebilirsiniz. Ekonomik açıdan da oldukça uygun olan bu gibi yerler 4 kişilik bir aileniz ile birlikte bu yazın en güzel saatlerini buralarda geçirebilirsiniz.


Önceden yapacağınız rezervasyonlar sayesinde daha ekonomik bir şekilde tatilin keyfini çıkartırken , ulaşım konusunda da sıkıntı yaşamamanız için daha hızlı ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Konaklamak istediğiniz tesislerin, genellikle hava alanı servisleri olduğunu göz önünde bulundurarak daha hızlı ve keyifli bir tatil başlangıcı için uçak seyahati tercih edebilirsiniz. Özellikle yapılan kampanyaları sürekli olarak takip etmeniz halinde en uygun uçak bileti ve rezervasyon fiyatlarından faydalanmanız da mümkün olacak.

Marmara Bölgesi Tatil Yerleri; Yuvacık , sapanca , maşukiye , ağva , erdek .

Ege Bölgesi Tatil Yerleri  ; Fethiye , Bördübed , hisarönü , selimiye , orhaniye, söğüt , göltürkbükü, ekincik , dalyan ,datça , bergama , didim ,milas , göçek .

Akdeniz Bölgesi Tatil Yerleri ;  Kemer , çıralı , manvgat , olimpos , kaş ,adrasan ,kumluca, kaleiçi , demre , kekova,  kalkan.

Karadeniz Bölgesi Tatil Yerleri ; Mengen , göynük , aladağlar , küre dağları , borçka , pokut .

Bilinen ve ne çok ilgi gören tatil yerleri olarak biliniyor. Bunların dışında yer alan tatil merkezleri çok fazla ilgi görmezken doğa turlarına  katılabilir, deniz yolculukları yapabilir ve daha bir çok alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.