Kepçe Kulak Nasıl Düzeltilir ?

kepce-kulakj

kepce-kulakjDoğuştan kaynaklı bir çok kişinin kulak yapısında olan kepçelik kişinin psikolojik olarak hayatını bir çok yönde etkilemektedir. Kepçe kulak normal bir yapıdan farklı olarak kulakların öne doğru kıvrılmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde bu durumdan kurtulmanız için bir çok alternatif yol üretilerek kişinin fiziksel yapısında değişiklik yapılmaktadır.

Kulakların öne doğru kıvrık olmasından kaynaklı olarak kulaklar daha büyük görünür. Aksine diğer kulak yapısından farklı bir boyutta olmadığı bilinmektedir. Bu görüntüyü sağlayan kulağın kıvrımlarından meydana gelmektedir. Kepçe kulakların nedenleri arasında iki neden vardır.

Bunlar ; Kulak ile kafa yapınızın arasında ki boşluk normalden daha fazla olması , arkadan bakıldığında daha net bir şekilde görülür.


Kulağın yapısından kaynaklı olarak üst tarafta ki kıvrımın olmaması neticesiyle düz olarak görünmesi kepçe olduğunu gösterir.

Çok küçük yaşlarda kepçe kulağın , kişinin psikolojisini bozarak bir çok hastalığı da beraberinde getirir. Kepçe kulakları gidermek için kişi kendi imkanları ile bir çok yola başvurarak kendine zarar verir.

Erkek ve bayanlarda görülen bu durum küçük yaşlarda çok daha belirgin olsa da ilerleyen yaşlarda biraz olsun normale dönmektedir. Estetik olarak kulağın yapısında da değişikliğe gidilmesi halinde kişi kepçe kulaklarından kurtulabilir. İz veya herhangi bir belirti olmadan kulaklarınızı normal bir şekile dönüştürmek isterseniz estetik bir müdahaleye ihtiyacınız vardır.

Avrupa ülkelerinde kepçe kulak operasyonu bir çok ailenin başvurduğu bir yöntemdir. Ülkemiz de bu şekilde bir yöntemin çocuklara uygulanması çok fazla görülmese de genellikle aileler bu duruma karşı isteklidir. Çocuklarının psikolojik olarak etkilenmemesi için yaptırdıkları ameliyatlar olumlu sonuçlansa da çocuk istemeden herhangi bir ameliyat girişiminde bulunulmaması gerekiyor.

Ameliyatsız bir şekilde kepçe kulak gidermek mümkün olmasa da ülkemizde halk arasında bilinen bir çok yönteme başvurulabiliyor. Doğru bir sonuç almasa da kişi psikolojik olarak bu yönteme başvurarak kendini rahatlatabiliyor.

Kepçe kulak için yapılan estetik ameliyatlarda kesin sonuçlar alınsa da ülkemizde çok yaygın değildir. Kulağın arka kısımından yapılan operasyon ile kulaklarda herhangi bir iz kalmadan kepçe kulaklardan kurtulabiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.