Elmas Sirkesinin Faydaları Nelerdir ?

elma-sirkesi

elma-sirkesiAlternatif olarak bir çok alanda kullanılan elma sirkesinin bilinmeyen bir çok özelliği bulunuyor. Bunlar arasında en önemli özelliği bayanların güzelleşmek için kullanması geliyor. Şampuanlar ve kullandığınız sabunlar zamanla saçlarınızı yıpratarak solgun bir hale dönüştürüyor. Buna engel olmak için bir bardak ılık su içerisine 1 çay bardağı elmas sirkesi koyarak saçlarınıza masaj yapın. Ardından duruladıktan sonra saçlarınız da ki değişimi kısa sürede göreceksiniz.

Mikropları dezenfekte edici özelliği bulunan elma sirkesini cildinizde de güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Cildinizde bulunan gözenekleri temizleyerek siyah noktaları engeller. Bir parça pamuk üzerine sirke dökerek cildinize tonik şeklinde her gün uygulayın. Zamanlar siyah noktaların gittiğini göreceksiniz.

Banyodan çıktıktan sonra koltuk altınıza bir miktar elma sirkesi sürdüğünüz de deodorant görevi görerek terlemeye karşı önlem alabilirsiniz. Anti bakteriyel özelliği sayesinde kötü kokularında oluşmasını engeller.


Ağız kokularını gidermenin en etkili doğal yöntemi olan elma sirkesi ile bir miktar ağzınıza alıp gargara yaparsanız ağzınızın kötü kokmasını engelleyebilirsiniz.

Ayağınızın sürekli terlemesi ve kötü kokmasından şikayetçiyseniz ayağınızı yıkadığınız su içerisine 1 çay bardağı elmas sirkesi koyarak 15 dakika bekletin. Bu sayede yumuşamasını ve kötü kokmasını engelleyebilirsiniz.

Varisler bayanların en çok şikayet ettiği durumdur. Varisli bölgeye bir miktar elma suyu dökerek elinizle ovalayın. Yatmadan önce bu işlemi uygulayarak varislerin kısa sürede geçmesini engelleyebilirsiniz. Bacakları dinlendirerek varis oluşumunu da ortadan kaldıracaktır.

Cildinizde bulunan iltahaplanma veya uçuklar var ise bu yerlere elma sirkesi uygulayarak kısa sürede giderebilirsiniz. Hızlı bir şekilde iltahapı kuruttuğu için antibiyotik etkisi yaratacaktır.

Güneş yanıklarına da uygulayacağınız elma sirkesi soğutucu bir etki yaratarak acılarınızı dindirir. Tabi önce cilt yanıklarında doktora başvurmanız gerektiğini unutmayın.

Gıda tüketiminde de oldukça etkili olan elma sirkesi , tavuk ve et yemeklerinde 1 yemek kaşığı ilave ettiğinizde etlerin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.