Android İçin Arama ve Mesaj Engelleme Uygulamaları Nelerdir ?

afirewall

afirewallAkıllı telefonların hayatımıza girmesinden sonra insan hayatını kolaylaştıracak bir çok uygulama ile tanışıyoruz. Sayıları her geçen gün artan bu uygulamalardan , insanlar en çok işine yarayanları kullandığı da gözle görülmektedir. Akıllı telefonlarda sürekli olarak konuşmanız veya mesaj atmanız durumunda size ulaşmak istemeyen kişilerden kurtulma yöntemlerini aramışsınızdır. Geliştirilen uygulamalar ile sizi aramasını istemediğiniz numaraları engelleyerek veya mesaj atmasını istemiyorsanız geliştirilen uygulamaları kullanabilirsiniz.

İstenmeyen bir çok aram ve mesaj günlük hayatımızda çok fazla karşımıza çıkan bir durum olduğundan gerek reklam , gerek tanıtım mesajlarından ve aramalarından tek bir program ile kurtulabilirsiniz. Akıllı telefon uygulamaları andoid ve ios işletim sistemlerinde geliştirilen bir çok uygulama tam puan alırken olumlu yorumlarında programın sağlıklı çalıştığını gösteriyor.


İlk sırada aFirewall arama ve mesaj engelleme uygulaması geliyor. Bu program sayesinde tek bir tuş ile mesajları engelleyebilir , kara listede yer alan numaraların size ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Bu uygulama google play üzerinden yaklaşık 1 milyon kez indirilmiş ve bir çok olumlu yorum almıştır. Programı kurduktan sonra kara listeye eklediğiniz numaralardan kurtulabilirsiniz. Üstelik gizli numaralar ve bilinmeyen numaraları da engellemeniz mümkün. Ayrıca size ulaşmasını istemediğiniz kişileri boş bir numaraya yönlendirerek kurtulabilirsiniz.

Calls Blacklists uygulaması adından da anlaşılacağı gibi kara liste seçeneği ile size ulaşmak istemediğiniz kişileri engelleyebiliyorsunuz. Bu uygulamada engellediğiniz kişiler sizi kaç kere aradığı , ne zaman aradığı , attığı mesajları bildirim şeklinde görebilirsiniz. Ayrıca programın çağrı bekletme özelliği sayesinde sizi arayan kişileri saatlerce bekletebilirsiniz. Geliştirilen bu programları kullanarak telefonunuzu özgür bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.