Kaş Alma Yöntemleri Nelerdir ?

kas-alma-yontemleri

kas-alma-yontemleriÖzellikle bayanların sürekli olarak kaş alma yöntemlerini doğru bir şekilde yapmaları bu durumu işkence olmaktan çıkartarak daha keyifli bir hale getirebiliyor. Özellikle kaş alırken hissedilen acı bu durumu işkence haline getirdiğinden doğru bir şekilde kaşlarınızı aldığınız da hem daha güzel bir görüntüye sahip oluyorsunuz hemde ağrısız , acısız şekilde tamamlayabiliyorsunuz. Kaşların alınması esnasında şekil bozukluklarına yol açmamak için her zaman aynı yöne doğru alınması gerekir. Kaşlarınızı kendiniz alıyorsanız ihtiyacınız olan cımbızı iyi seçmelisiniz. Cımbızın ucu  çok ince olmalı ki kılları kökünden alabilsin. Kalın uçlu cımbızlar kaşları kopardığı için kılın kökleri cildinizde kalarak kötü bir görüntü ortaya çıkartabilir.

Kaşlarınızı almadan önce alınacak bölgeye kolonya sürmeniz gerekir. Kolonya kılları yumuşatarak daha kolay alınmasını sağlar. Kaşlarınızı alırken gergin bir şekilde alarak aşağı doğru çekmelisiniz. Aşağı doğru aldığınız kaşlar daha az acı verir ve daha güzel bir görünüm kazandırır.


Kaşlarınızı ne kadar hızlı alırsanız kaşların görünüm olarak hepsinin aynı yönde çıkmasını sağlamaktır. Gür olan kaşlarda bu işlemi hızlı bir şekilde yapmanız halinde kaşların yatkınlığını azaltabilirsiniz.

Kaşların üst kısmında bulunan ince kılların alınmaması gerekir. Özellikle bayanların dikkat etmesi gereken bu nokta da kaşlarınızın şekil almasını zorlaştırırsınız.

Kaşlarınızı şekillendirmek için işin uzmanı olan kuaförlerden yardım almalısınız. Kendi çabanızla istediğiniz sonuçları alamayacağınız gibi geri dönüşü olmayan sonuçları da ortaya çıkartabilirsiniz. Bu konuda uzman olan kişiler daha profesyonel yöntemler kullanarak yaptığı için istediğiniz sonucu tam olarak alabilirsiniz.

Kaşları seyrek olan kişiler kaşlarını kalınlaştırarak daha güzel sonuçlar alabilir. Uzun kaşlar her zaman daha iyi şekillendirildiğinden kaş kalınlaştırma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Kaşlar alındıktan sonra bölgenin kızarması gayet normal bir durumdur. Bu durumu krem veya pudra kullanarak kısa sürede giderebilirsiniz.

Kaşlarınız yüzünüzün ifadesini ciddi anlamda değiştirdiği için dikkatle alınması gerekir. İfadenizin değişmemesini istiyorsanız kaşlarınızı dikkatle almalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.