Askere Giderken Götürülmesi Gerekenler Nelerdir ?

askerlik-malzemeleri

askerlik-malzemeleriAskere gidecek olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri olan götürülmesi gereken eşyaları sizler için toparladık. İhtiyacınız olan bir çok şeyi götürmek yerine az ve öz şekilde eşyalar , kıyafetler, araç ve gereçler tercih edebilirsiniz. Sandığınız gibi bir ortam olmayacağı için çok fazla kıyafet götürmeniz gideceğiniz yerde kullanmanız için fazla zamanınız olmayacak. İhtiyacınız olan bir çok araç ve gereci gideceğiniz yerden de ucuz bir şekilde temin etmeniz mümkün olabilir. 

En çok ihtiyacınız olacak araç traş bıçağı ve traş köpüğüdür. Bu araçlar askerin olmazsa olmazları arasında gelir. Her gün traş olmanın verdiği ihtiyaç gereği yanınızda bol bol traş bıçağı ve traş köpüğü götürebilirsiniz.

Askerde giyeceğiniz kıyafetlerin tümü yeşil renklerde olacağı için iç çamaşırlarınızın da yeşil olması gerekir. Sivil iç çamaşırları ile askerliğe başlayamazsınız. Sürekli kontrol edildiğinden bu duruma ayrı bir özen göstermektedirler. 


Bir çok eşya askeri birliklere alınmadığı için bunları yanınızda götürmemelisiniz. İhtiyacınız olan tüm eşyaları birlikleriniz de bulunan kantinlerden temin edebiliyor olacaksınız. Atler , kilot , tırnak makası , sabun , eldiven , kilit gibi araçları askeri birliklerde bulabilirsiniz. 

Askeri birlikler tarafından size verilmesi zorunlu istikaklarınız da vardır. İhtiyacınız olan bir çok araç ve gereç birlikler tarafından temin edilmektedir. Bunlara ekstra olarak yanınızda götürmeniz gereken çok fazla bir şey yoktur. Sadece hafta sonu çarşıya çıkmanız durumunda kullanacağınız saatler, pantalon , tshirt , şapka gibi kıyafetler alabilirsiniz. 

Askeri birlikte tarafından verilen eşyalar şu şekildedir;

2 adet siyah çorap.
2 adet atlet.
2 adet külot.
1 çift eldiven.
1 adet bere.
1 adet kirli poşeti.
1 adet temiz poşeti.
1 adet askeri çanta.
1 adet eşofman takımı.
1 çift spor ayakkabı.
1 çift bot (postal).
Kamuflaj üniforma takımı pantolon, gömlek, parka, palaska

Askerlik zamanında çok fazla hırsızlık durumu olduğundan yanınızda az sayıda eşya bulundurmalısınız. Özellikle ihtiyacınız olan eşyaları kilitli bir şekilde tutmanız gerektiğini unutmayın. Birliklere sokmamız gereken telefon , fotoğraf makinesi , bıçak , silah gibi eşyaları nizamiye girişinde teslim edebilirsiniz. Kullandığınız ilaçları askeri birliklerde kullanmanız yasak olduğu için ilaçlarınızı revire teslim ederek kullanmanız gerektiğinde oradan alabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.