Paintball nedir? Paintball Nasıl Oynanır?

paintball-neidr

paintball-neidrTakım halinde oynanan ve bu oyuna özel olarak üretilmiş herhangi bir tehlikesi bulunmayan silahlar ile oynanır. Gıda boyası içeren kapsuller ile havalı özelliği sayesinde bu topların atılması ile oyunda başarı sağlanmaktadır. Paintball silahlarının kullandığı boyalar doğaya zarar vermeyen , gıda boyaları olduğu için son derece güvenlidir. Dünya üzerinde oldukça yaygınlaşan paintball bir spor olarak görülmektedir. Bir çok ülkeden turnuvaları ve ligleri düzenlenen paintball  takım halinde savaşılan oldukça eğlenceli bir oyun. 

Paintball sadece oyun değil şirketler veya silah kullanma eğitimi verecek olan kurumlar tarafından da kullanılabiliyor. Paintball oynamak için gerekli olan alanlar geniş ve doğa içerisinde olmak zorunda. Oluşabilecek herhangi bir tehlikeye karşı bu gibi yerlerde önlem almak çok daha güvenlidir.  Oyun alanı içerisinde yapılan özel mevziler ve bölgeler sayesinde oyun daha eğlenceli bir hale gelebiliyor. 


Paintball içerisinde birden fazla oyun şekli vardır. Bunlar oyun başlamadan önce belirlenerek belirli bir hedef için mücadele edilir. Paintball oyunları Bayrak kapma, saf dışı bırakma, mermi limiti, belirli bir bölgenin ele geçirilmesi ya da savunulması, oyun alanındaki gizli bir objenin ele geçirilmesi gibi oyun türlerinden oluşmaktadır. Bazı oyun türlerinden oldukça uzun süren sonuçlar ile karşılaşmakta mümkün olabiliyor. 

Oyuna başlamadan önce oyuncuların yeterli güvenlik önlemlerinin alınması zorunludur. Özel olarak kıyafetlerinin tam olarak giyilmesi yüz bölgenizi koruyacak kafalıklar kullanılarak oluşacak kazalara karşı önlem almış olursunuz. Oyunda kullanılan silahın herhangi bir kazaya sebebiyet vermez. Göz bölgesine gelse bile boya patlayarak küçük ağrılar sonucunda geçebilir. 

Paintball ücretleri genellikle mermi sayısına göre hesaplanır. Kullanacağınız mermi kadar ücret ödeyerek oyuna başlayabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan paintball alanlarını bir çok yerde görerek deneyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.