Google Domains Hizmeti Nedir?

google 21

İnternet alemi büyüdükçe hergün alınan domain ve açılan site sayısı artık milyonları bulmakta sadece yaşadığımız türkiyede bile hergün binlerce domain satılıyor. Google bildiğiniz gibi açıldığı günden beri teknolojiden tutunda aklınızın ucuna gelmeyecek kadar herşeye el atıyor. Özellikle son yıllarda Google arama motorlarında çok büyük güncellemeler yapıyor en önemli güncellemesi ile artık ziyaretçiler birçok konuda hiçbir siteye girmeden sadece Google üzerinden işlerini halledebiliyor olmaları oldu.


google 21Örneğin hava durumu, ünlü bir kişinin hayatı, yol tarifi, yol mesafesi, şarkı besteleri vb. gibi konularda hiçbir siteye girmeye gerek kalmadan her işimizi Google arama motoru sayesinde yapabiliyoruz. Bu özellikler biz internet kullananları rahatlatıyor olabilir ancak webmasterlar için iyi bir haber olmadığı kesin.

google domainsGoogle şimdide Domain hizmetini giriyor ve Google Domains hizmetini aktif hale getiriyor bu hizmet ile artık webmasterlar alan adlarını Google’dan alabilecekler üstelik yakında Google web hosting satışlarınada başlayacak. Web hosting yapan belkide milyonlarca firma var ancak Google bunların hemen önüne geçeceği kesin çünkü elinde Google Adsense gibi büyük bir reklam firması olduğu için Google reklamlarını çok kolay bir şekilde duyurabiliyor. Şuanda Google bir televizyon kanalı bile açsa emin olun birkaç hafta içerisinde reyting listelerine bile girebilecek kapasitede reklam verebilir zaten sadece günde Milyarca kişinin tıkladığı Google sitesi yeterli olacaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.