Açıklamalı Retweet Nedir? Nasıl Yapılır?

twitter - 123

twitter simgeDünyanın önde gelen ve hergün tıklama rekorları kıran Facebook ve Twitter sosyal paylaşım sitelerini bilirsiniz. İki site kurulduları günden beri birbirleriyle kıyasıya bir rekabet halindeler. Her ne kadar kazanç ve tıklanma konusunda Facebook fark atmış olsada Twitter bu aralar aptığı üst üste güncellemelerle ziyaretçilrin ilgi odağı olmuş durumda diyebiliriz. Sürekli olarak bu hafta Twitter güncellemeler yaptı bazı ziyaretçiler için nasıl kullanacağını bilmediğimiz için can sıkıcı olduğunu düşünme gibi yorumlar gelsede Twitter Facebook’a yetişmeyi plalıyor olabilir.


Twitter’in yeni güncellemesi ise açıklamalı retweet’ler oldu. Bu güncelleme ile artık bizler durumları sadece beğenmiyeceğiz açıklamalı bir şekilde retweet yapabilecğeiz. Bu özellik satesinde bir çok durum daha aktif hale gelecek. Üstelik bazı durumları açıklamalı retweetlerin yanında bunları alıntı yaparak kendi profilimizde tweet bile atabileceğiz. Bu yeni güncelleme Twitter kullanıcılarının hoşuna gitmiş gibi duruyorki milyonlarca kullancı bu yeni hizmeti beğendiğini söylüyor.

twitter - 123Üstelik karakter kısıtlaması olamadan açıkalamlı retweet yapabileceğimizde bizleri mutlue derken bu karakter kısıtlamasının ileride getirilebileceğide gündemde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.