Facebook Geliri Ne Kadar?

facebook

Tüm dünyada internet kullanıcılarımızın bir çoğu için Facebook değişilmez bir sosyal paylaşım sitesidir. Şuanda alexa bilgilerinede baktığımızda dünyada en çok Google arama motoru kullanılıyor bu arama motorundan sonra ise Facebook sosyal paylaşım sitesi kullanılıyor gözüküyor. Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal medya siteleri hayatımızda çok büyük yerleri var. O kadarki birçok kişinin profillerine baktığımızda yaptıkları herşeyleri sosyal medya hesaplarında paylaşabiliyorlar.

facebook-1


Ancak Facebook sosyal ağ’ının hayatımızdaki yeri daha büyük diyebiliriz. Face’den hiç çıkmayan akşama kadar online olan ziyaretçilerin sayısı bile epey fazla. Sürekli fotoğraf paylaşan durum paylaşan ziyaretçilerin sayısını tahmin bile edemezsiniz.

Geçtiğimiz günlerde sunucu kaynaklı bir hata yüzünden Facebook tüm dünyada ortalama olarak 30 dakikalık bir kesilime neden olmuştu ve bu 30 dakikada tam 500 bin dolar kaybetti. Oluşan sunucu probleminin tüm dünya sayfalarını kapatması Facebook için daha büyük bir zarara yol açtı. Ancak Facebook’un gelirine ve yıllık giderine nazaranla bu para hiç bir şey diyebiliriz.

facebook

Özellikle Facebook Sadece bazı güncellemelerle beraber yılda sitesi için 20 Milyar dolar para harcayabiliyor.

Geçtiğimiz çeyrek’de hisse senetleri için paylaşılan gelir bilgilerinde Facebook 2.5 Milyar dolar para kazanmış görünüyor ve bunu günlere ve saatlere böldüğümüzde Facebook ortalama saat’de 1.16 Milyon dolar para kazanıyor. Bu para sizlere çok büyük bir rakam olarak gelebilir ancak gelecek yıllarda bu para kat kat katlanabilirde

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.