Evde Kendi Boyanızı Kendiniz Yapın

Evde Kendi Boyanızı Kendiniz Yapın

i (1) Kış aylarının bitmesi ile bahar temizlikleri başlamıştır. Bahar temizliğinde ise ilk sırada olan boya işidir. Evlerimizde her sene boya yaptırmak çok zahmetli ve pahalı bir iştir, ama boya yaptırmadan da olmayacağını hepimiz biliriz. Boya yapmak hem evi temizler hem size yenilik getirir. Her sene daha canlı renkler kullanarak evinizi boyarsanız hem görsel açıdan hem de moral olarak size enerji verir. Bu işlemi kendimiz de yapabiliriz. Nasıl mı?


  • Öncelikle boya yapılacak alanı boşaltmalı ya da taşınamayacak eşyalar varsa odada üzerleri kapatılmalıdır.boya-yapma
  • Seçtiğiniz boya markalarının aynı olmasına özen göstermelisiniz çünkü alınan bilindiği üzere boyalarda incelik duvara sürüldükleri zaman incelik ve kalınlık gibi problemler oluşmaktadır. Bu yüzden alınan boyanın markası aynı olmalıdır.
  • Boya yapacağınız duvarı önceden kontrol etmelisiniz. Eğer duvarda çöküntüler var ise zımpara ya da macun yarımı ile o çökükleri onarmalı ve duvarınız da eşitlik sağlamalısınız.
  • Boya yaparken yaptığınız yere kaç kere fırça darbesi vurduğunuzu iyi ayarlamalısınız bu sayede duvar pürüzsüz ve eşit görünüme sahip olur.
  • Boya yaparken ince katlar halinde boyayı uygulamalısınız ve bu işlemi yaparken duvar ile boya arsında kabarcıklar oluşmamasına özen gösteriniz.
  • Renk seçiminde ise açık renkler kullanılmalıdır çünkü bu renkler eve daha aydınlık ve ferah bir görünüm verir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.