Çaydanlık Nasıl Parlatılır?

    

26120211323852789 Çaydanlık Nasıl Parlatılır?

Karadeniz ‘ in eşsiz bir ürünü olan ve hemen hemen her gün içtiğimiz vazgeçilmez içeceğimizdir çay. Hazırlanışı kolay olmasına rağmen çaydanlık içerisin de fazlaca leke bırakmaktadır. Bununla beraber her gün kullanılan çaydanlık içerisin de kireç oluşumunu da artırmaktadır. Her kullanım dan sonra çaydanlıklarımız bu sebepler den dolayı telle ya da ovalama yöntemi ile temizlenmektedir fakat bu işlem çok yorucudur. Çünkü saatlerce ovalamak gerekir o lekeyi ya da kireci çıkarabilmek için. Aslın da çaydanlık temizlemenin çok kolay ve zahmetsiz temizleme yöntemi vardır. Peki, çaydanlıklarımızı temizleyip parlatmak için neler yapabiliriz?


  • Hemen hemen evin bütün temizliklerin de kullanabileceğimiz sirke çaydanlıklarınızı parlatmanızda da bir numaralı yardımcınızdır. 1 çay bardağı sirkenin içerisine 1 tatlı kaşığı tuz atın ve tuzun sirkenin içerisin de çözülmesini bekleyin. Daha sonra sirke karışımını sünger yardımı ile çaydanlıklarınızın yüzeyine sürüp durulayınız. Bu işlemden sonra farkı göreceksiniz.
  • Çaydanlığınızı kullanılmış bir limon ile de parlatabilirsiniz. Limonu kabukları ile beraber yine bir sünger yardımı ile çaydanlığınızın dış yüzeyini ovarak sürtünüz. Bu işlemi gümüşlerinizi parlatmada da kullanabilirsiniz.i
  • Karbonatta harika bir parlatıcıdır aslında. Yine bir çay bardağı sirkeye 1 tatlı kaşığı karbonat atıp sünger yardımı ile ovalayarak parlatabilirsiniz.

Bu işlemler hem zahmetsizdir hem de masrafsız doğal yöntemlerdir. Siz de artık bu yöntemleri kullanmalısınız.

“Çaydanlık Nasıl Parlatılır?” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.