Google’nın Müzik Arşiv Çalışması Nedir?

google müzik

Gencimizden yaşlımız tüm dünya insanımız kafasını ve ruhunu dinlendirmek için müzik dinler. Müzik dinlemek herkes için büyük bir keyif olmayabilir ancak ruhumuzun dinlenmesi ve huzur dolmamız için müzik tüm uzmanlar tarafından desteklenen birşeydir. Uzun yıllardır süre gelen ”Müzik Ruhun Gıdasıdır” lafını bilmeyen yoktur bu lafla doğru orantılı olarak müzik dinlemek gerçekten keyif vericidir. Kimi zaman dert ortağımız olur kimi zaman hayallerimiz olur kimi zaman ise ruhumuzu dinlendirici olarak görev yapar müzikler.

notaAncak müzik dinlemenin tek kötü yani istediğimiz müziği kolay kolay bulamamızdır. Google arama motoru öyle bir özellikle geliştirki bu özellik sayesinde müzik dinlemek çok kolay olacak. Akıllı telefonlarımızda google arama motoruna şarkısını dinlemek istediğimiz sanatçının adını yazdığımızda sanatçının tüm müzikleri ekrana geliyor ve istediğimiz müziği kolayca bulup dinleyebiliyoruz. Üstelik telefonumuzda hangi müzik çalar programı olursa olsun tüm müzikler Google yazılımı sayesinde hemen bizdeki müzik çalar programına uyarlanıyor.


Örneğin telefonunuzda ”Katy Perry” diye arattığımızda müzükler karşımıza geliyor ve bir tıklayışımı ile müzik çalıyor

google müzik

TuneIn, Spotify, Rdio, iHeartRadio, YouTube ve Google Play Music gibi müzik arşivleri ilede uyumlu çalışan bu işlevsel özellik şuanda sadece ABD android telefonlarında kullanılıyor ancak bu işlev kullanıcılar tarafından çok sevilmiş durumda ve Google bu müzik işlevselliğini tüm dünyadaki arama motor sitelerine getirmeyi planlıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.