Google İnternet Balonu Nedir?

google balonu

Google bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta milyar dolarlara mal olacak büyük bir projeye adımını attı. Yapacakları bu proje ile Google İnternet balonlarını geliştirerek tüm dünyaya interneti getirmeyi planlıyordu. Yaptıkları proje gerçekten çok güzel ve kullanışlı heleki internetin gelmedi noktalara bile Google sayesinde internetin gelecek olması gerçekten takdire şayen bir başarı olacaktır. Bu kadar büyük bir projede özellikle Google arama motoru Google’nin ziyaretçi oranının milyonlarca kişi olarak artacağını hedefliyordu ki buda bir gerçek.


google balonuGoogle geçtiğimiz günlerde uzay’a internet balonlarını göndermeye başladı ancak öyle bir hata oluştuki kimse inanmıyor. Geçtiğimiz cumartesi günü Yeni Zelanda acil servisine radarlardan otomatik bir uçak kaza haberi geldi, polisi itfaiyesi ambulansı ve helikopterleri acilen kaza olaynın olduğu yere gittiler nitekim kaza yerine ulaştılar ancak karşılarında gördükleri gerçketen insanı şaşırtıyordu çünkü gerçekleşen olayda radar’ın uçak kazası diye otomatik haber vermesi aslında yanlış bilgiydi çünkü bu bir uçak kazası değil Google İnternet Balonuydu.

uzayOlayın ardından Google hemen bir cevap verdi ve balonun kendilerine ait olduğunu kabul etti ancak Google balonun konumuna balonu kendilerinin göndermedikleri ve buna rüzgar’ın sebep olduğunu açıkladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.