E3 Oyun Fuarındaki Microsoft Oyunlarının Durumu Nedir?

microsoft oyunları

microsoftGenci yaşlımız hepimiz hayatı boyunca mutlaka bilgisayar oyunu oynuyoruz. Nitekim her sene büyük bütçelerle yapılan oyunlar piyasaya çıkıyor ve bizlerde satın alıyoruz. Bu oyun piyasasında çok büyük oyun firmaları olsada Microsoft’un yerinin önemini hepimiz biliriz. Her sene yenisi düzenlenen E3 oyun fuarında tüm oyun firmalarından yeni oyunları görme şansımız oldu ancak Microsoft’un oyunlarının olmaması özellikle PC platforumunda hiçbir yenilik olmaması kafamızı karıştırdı ve Microsoft’un resmi sitesinden duyurduğu oyunların hepsinin Xbox platforum uyumlu olması ve Pc desteklememeside Microsoft’un PC oyunlarından elini çektiğini düşündürmüyor değildi.


microsoft oyunlarıÖzellikle oyun inceleme sitelerinde duyrulan bu açıklama ile Microsoft oyun sorumlusu Phil Spencer yaptığı açıklama şu şekildeydi; “Firma içerisinde herhangi bir oyun stratejisi geliştiriyorsak ya da oyun odaklı bir gelişme varsa, bu benim işim ve şunu söyleyebilirim ki Windows platformunda oynanan oyunlar, tarihimiz boyunca hiç bu kadar üst seviyede seyretmemişti. Özellikle World of Tanks ve League of Legends’ın pazarda yarattığı büyüme göz ardı edilemeyecek cinsten.” Spencer, sözlerine şu şekilde devam etti; “E3 fuarı kelimenin tam anlamıyla bir perakende fuarı. Son kullanıcıya doğrudan ürün satmak için geliştirilmiş, bir nevi ana görevi konsol oyunlarını tanıtmak olan bir şov. Hal böyle olunca bizler de Windows tabanlı oyunlardan konuşmak için bu zemini doğru bulmadık. Pek tabii Windows oyun yelpazesi ve üreteceği yapımlar, Microsoft’un genel geçer başarısı için büyük önem taşıyor, bunun da farkındayız.”

Böyle bir açıklama yapılması bizlerin yüreğine su serpti ve Microsft’un bu sene oyunlarında iddaalı olduğunu düşünmemize yol açtı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.