Buzdolabındaki Kötü Kokuları Nasıl Giderebiliriz?

Buzdolabındaki Kötü Kokuları Nasıl Giderebiliriz?


200246727-0011-e1356127921720
Buzdolapları içerisinde fazlaca yiyecek ve içecek barındırır. Akşamdan kalma yemekler ya da yeni yapılmış ve soğutulması gereken gıdalar, pastalar gibi yiyecek ve içecekler de buzdolaplarında kokuları birbirlerine karışamaya başlar. Bunun için ağzı kapaklı saklama kapları kullanılmaktadır fakat bununla iş bitmiyor. Buzdolaplarındaki kötü kokuları giderebilmek çeşitli için ipuçları vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;


  • İlk olarak en önemli konu buzdolabının temizliğidir. Hafta da 1 kez mutlaka buzdolaplarımızı temizlememiz gerekmektedir.
  • Buzdolabına yiyecek ve içecekleri dikkatli yerleştirmek gerekmektedir. Bu durum kokuların birbirine karışmasını önlemekle beraber buzdolaplarınızın performansını da artırır. Bu yüzden buzdolaplarınızı tıka basa doldurmaktan kaçınınız.bcfe51b6d25f0e5a_fridge
  • Hiçbir besini ya da içeceği özellikle balık ya da etlerinizi üzeri açık bir şekil de dolabınıza yerleştirmeyin.
  • Kokuları gidermek için diğer bir yöntem ise 1 tatlı kaşığı karbonatı buzdolabınızın bir kenarına yerleştirin ve bu işlemi 3 gün de bir tekrarlayın.
  • İçerisine pirinç atılan Türk kahvesi de kötü kokularınızın düşmanıdır.
  • Kullanılmayan bir gazete kâğıdını buruşturup buzdolabınızın bir köşesine koyabilirsiniz. Bu saye de bütün kokuyu gazete kâğıdı emer.
  • Buzdolabınız da çürümüş besinler tutmayınız. Bu da kötü kokuların sebebidir bunun için ise kesilmiş yarım limon bu kokulardan buzdolabınızı korur ve bütün kokuyu kendine çeker.

Belirttiğimiz bu ipuçlarını uyguladığınız sürece buzdolabınız son terece temiz olacak ve kötü kokmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.