Tül Perde Yıkamanın Kolaylıkları

Tül Perde Yıkamanın Kolaylıkları

Evlerimiz de kullanılan perdeler görsel dekorasyonlar da ve ev zarafetin de şıklığı olan perdeler görselliği harika olsa da temizleme konsun da 4636258oldukça zorlanılmaktadır. Toz , kalorifer isi gibi lekelerin çıkması oldukça sıkıntılıdır. Perdelerin narinliği ve ince kumaştan yapılması yıkanma aşamasın da çok fazla hassasiyet gerektirir ve kullanılan deterjanlar da da seçici olmak gerekir.


Perdelerinizi Yıkarken Püf Noktalar

  • Perdelerinizin uzun ömürlü olması kullanımına ve temizliği de yapılan uygulamalara yıkanırken kullanılan deterjanlara bağlıdır. Bir perdenin ortalama yıkanma süresi yılda 4 kez olmalıdır fakat bu süre sobalı ya da sigara içilen evler için az bir sayı olabilir. Bu tür evlerde ise senede ortalama 6 kez yıkanmalıdır çünkü sıklıkla yıkanan perdeler de aşınma meydana gelir gün ışığıyla da birleşince perdelerin yıpranma payı artar.
  • Çamaşır makinelerinin yıkama ayarları mutlaka perdeleriniz için hassas ayarda olmalıdır. Perdelerinizin daha az kırışmasına ve perdelerinizin ömrünün uzamasını sağlar.
  •  Perdelerinizi ütülemek de kullanışlı değildir hem yorucu bir uygulamadır hem de perdenizin ömrünü kısaltır. Bunun yerine perdeyi yıkadıktan sonra hemen kornişe takabilirsiniz hem ütüden sararmamış olur hem de daha uzun ömürlü olur.tul-perde-10
  • Sararan perdeler için ise çok sık yıkama ya da deterjan kullanımı yerine perdeyi su dolu bir leğene koyun ve içerisine 1 çat bardağı amonyak atıp 1 saat bekletin. Bu uygulamada sararan perdelerinizin beyazlamasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.