Google Bizi Tanıyor Mu?

google 21

Günümüz alexa değerlerindende ortaya çıktığı gibi en çok kullanılan web site Google’dir. Bundan yıllar önce birkaç kişinin harcadığı büyük bütçelerle ortaya çıkan Google iyice büyümüş durumda. O kadarki dünyada ne kadar ülke varsa hepsine özel domain adları ve özel dil seçenekleri ile hizmet veren Google arama motorlarında çığır açmış durumda ancak Google’nin tek kazancı bildiğiniz gibi Google Adsense reklam ağıdır.

google ofis


Google kazandığı paraları asla bışa harcamıyor ve yastık altıda yapmıyor. Bildiğiniz gibi piyasaya arada bir çok büyük bütçeli ve çok devasa güzellikte projeler çıkar emin olunki bu projelerin bir çoğu Google firmasına aittir. Nitekim bunarın haricinde Google kazandığı paraları teknolji alanınada yatırarak iyice kazancını yüklseltmiş durumda.

Google sizce bu kadar büyüklüğünün yanında bizlerin insalık özelliklerimizi tanıyormu?

google 21

Bu sorunun cevabı aslında kocaman bir EVET. Her insan her gün internet başında birkaç saat geçiriyor ve geçirdiği bu vakitlerde hergün onlarca belki yüzlerce Google’dan arama yapıyor. Yaptığımız aramaları her ne kadar tarayıcı profilimizdeki geçmişten silebilsekde Google bizi asla unutmayıp bizleri kayıt altına alıyor. Yıllar öncesinden bildiğiniz gibi Milyar dolarlık bütçelerle YouTube video paylaşım sitesinide satın alan Google bizi gerçekten iyi tanır. Günümüzde bazı insanlar iki yüzlü olabiliyor ancak interneti tek başlarına kullanarak tüm yüzlerini Google ve YouTube’ye yansıtarak aramalar yapabiliyorlar ve şüpheniz olmasın Google gerçek bir insan olsaydı bizi bizden daha iyi anlatırdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.