Domino’s Pizza Hacklendi Mi Hacklenmedi Mi?

dominos pizza

Geçtiğimiz haftalarda Domino’s Pizzanın Fransa ve Belçika sitelerinde blog ve e-ticaret için açmış olduğu sitede bulunan veritabanı açıklığından yararlanarak topla 600.000 kullanıcını müişteri kimliğinin ele geçirdiğini açıklayan Rex Mundi’den beklenen hareket gelmedi.

dominos


Veritabanındaki açıklığı kapatıp hiçbir kullanıcının üye kimlik bilgilerini paylaşmamaları için Domino’s Pizzadan 30.000 Euro talep eden Rex Mundi resmi Twitter hesabından Hackerlık olayını üstlerini almışlardı ve yapıktıkları açıklamaya göre @RexMundi_Annon, müşteri isimlerini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini, sokak adreslerini ve parolaları ele geçirdiğini söylemişti. Hacker’lar, daha sonra Domino’s Pizza’nın kendilerine Pazartesi akşamına kadar 30 bin euro ödememeleri halinde tüm bilgileri yayınlayacaklarını söylemişlerdi.

Gün geldi çattı hatta geçti ancak hiçbir kullanıcının bilgileri açıklanmadı ve dünya kamuoyunda hacker olayının gerçek olmadığı ve yalan komplosu olduğu yazdı.

dominos pizza

Fakat hack olayından sonra Domino’s Pizzanın Fransa ve Belçika ayakları olayın gerçek olduğunu yazmışlardı ve Hollanda bölge sorumlusuda kullanıcılarının dikkat etmesi gerektiğini yazmıştı ancak beklenen kimlik açıklamalrı Rex Mundi tarafından yapılmaması ardından sorun durumun ne olduğunu kimse bilmiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.