Saç Boyamanın Püf Noktaları Nelerdir ?

sac-boyama-teknikleri

sac-boyama-teknikleriKuaförlerde çok fazla miktarlarda para ödemek yerine evinizde kendi saçlarınızı daha güvenli bir şekilde boyamak istiyorsanız yazımızı incelemelisiniz. Kuaförler kadar güzel ve istediğiniz renk tonları ile boyamak istediğiniz saçlarınız için dikkat etmeniz bazı noktalarda yer alıyor.

Öncelikle ilk yapmanız gereken hangi renk boyayı tercih etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Boya değiştirmek saçlarınızı yıpratacağı için tekrar tekrar boyamak tavsiye edilmemektedir.

Kullanacağınız saç boyasının markası da önemlidir. Bilinmeyen bir marka veya ilk defa kullanacağınız bir marka ise dikkatli olmalısınız. Sizlerde yan etkiler yaratarak hastanelik olmanıza ve saçlarınızı tamamen kaybetmenize yol açabilir. Sürekli kullandığınız markayı kullanmanız hem saçların hemde sağlığınız için önemlidir.


Boya kullanmadan önce fazla miktarda satın almanız işinize yarayacaktır. Size fazla bile görünse ekstradan satın almalısınız.

İstediğiniz rengi tutturabilmeniz için boyanın kullanım talimatlarını yeterli şekilde okuduğunuza emin olun.  Çok koyu renklerde boyama yapacaksanız bunu kademeli olarak yapmanız önerilir. Önce alt kısımların boyaması daha sonra üst kısımların boyaması yapılmalıdır.

Boya kafa bölgenizde bulunan cildinize değmesinden hoşlanmıyorsanız vazelin kullanın. Kulak arkası ve boyun bölgesine sürdüğünüz vazelinden sonra boyanın kuruyup yapışmasını önleyecektir.

Boyama işleminden sonra saçlarınızın bakımlarını yapmayı da ihmal etmeyin. Saç kremleri , şampuanlar ve sürekli olarak yıkamanız gerektiğinden bu işlemleri haftada 4-5 kez tekrar edin. Özellikle uzun saçlar çok fazla yağlanma yaptığı için sürekli olarak yıkanmaya ihtiyaç duyarlar.

Boyama işlemini de sürekli yapmak yerine doğru bir şekilde doğru renkleri seçerek tamamlayabilirsiniz. Saç dipleriniz tekrar çıkacağı için bu süre zarfında hemen boyama işlemine geçmeden önce biraz daha bekleyerek gözle görünür şekilde uzadığında boyama işlemi yapabilirsiniz. Saçlarınızı boyadıktan sonra bu işlemin geri dönüşü olmadığını da unutmayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.