İnternet Tarayıcımızdan Facebook Sohbet Alanı Nasıl Aktif Edilir?

face sohbet

Facebook’un hayatımıza girmesinin ardından eski sohbetlerin artık kalmadığını hepimiz biliyoruz eski arkadaşlarımızla çay veya kahve içip konuşurken şimdi Facebook’un alışkanlık hale getirdiği sohbet alanı ile arkadaşlarımızla sadece yazışıyoruz. Şimdi bu sohbet alanı internet tarayıcılarımızada geliyor.

face sohbet


Google ile Facebook’un anlaşmaları sonucu piyasaya çıkan ‘Faces.im” yazılımı ile artık Facebook’a bile girmeye gerek kalmayacak arkadaşım mesaj attımı? mesajıma cevap geldimi? mesajım göründümü? gibi soruların cevabı için Face’ye girmeyecek sadece Google Chrome internet tarayıcımız aracılığı ile sohbet alanalarını görebileceğiz. Ancak bildiğiniz gibi bu yazılım yüzünden Face’nin ziyaretçi oranının düşeceği kesin çünkü face’yi sadece sohbet olarak kullanan kişi sayısı gerçekten çok fazla fakat böyle bir kararın face’nin hem ziyaretçi oranını hemde reklam gelirlerini doğrudan etkilyeceğini biliyoruz ancak face’nin neden böyle bir kara aldığı belli değil.

face chat

Uzmanların ve bizlerin tahminlerine göre Google’nin Facebook’a bu yazılım için servet ödediğini düşünüyoruz ancak Google bu yaptığı çalışma ile internet tarayıcısınını kullanılma oranının bir hayli artıracağını biliyoruz fakat durumlar kötüye giderce Facebook’un sözleşmeyi iptal edeceğide kesin gibi…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.